45 kişinin ölümüne sebep olmuştu, il genelinde operasyon!

Ülke genelinde 45 kişinin ölümüne sebep olan taklit etiketli sahte alkollerle ilgili İzmir polisinin çok sayıda ikamet, depo, iş yeri ve imalathaneye düzenlediği operasyonlarda 6 ton sahte alkol ele geçirildi.

45 kişinin ölümüne sebep olmuştu, il genelinde operasyon!

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ülke genelinde 45 vatandaşın ölümüne sebep olan alkol zehirlenmeleriyle ilgili il genelinde hassas çalışma yürüttü. Alkol zehirlenmelerine neden olan taklit etiketli sahte etil alkolleri, paravan şirket üzerinden internet ve telefon sipariş hattı oluşturarak kargo yoluyla satışını yaptığı tespit edilen adresler belirlendi. Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, il genelinde çok sayıda ikamet, depo, iş yeri ve imalathaneye operasyon düzenlendi.

6 TON SAHTE ETİL ALKOL ELE GEÇİRİLDİ

Operasyon kapsamında adreslerde yapılan aramalarda 6 ton taklit etiketli sahte etil alkol, 5 bin adet taklit etil alkol etiketi, 4 bin 650 adet içki yapımında kullanılan aroma ve bin adet etil alkol bidon kapağı ele geçirildi.

2 ŞÜPHELİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Operasyon kapsamında olayla ilgili L.T. ve F.A. isimli şüpheliler, polis ekiplerince gözaltına alındı. Emniyetteki sorguları ve işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

BÜTÜN KARGOLAR İNCELENECEK, MÜCADELE SÜRECEK

Öte yandan İzmir polisinin, il genelinde insan sağlığına ciddi zararları olan izinsiz ve uygunsuz koşullarda etil alkol imalat üretimi, ticareti ve satışını engellemeye yönelik bütün kargoların tek tek inceleneceği, mücadelenin vatandaşların da desteğiyle son sürat süreceği bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER