Alevlerin arasında can pazarı!

İki katlı müstakil ev, şofbenden çıkan kıvılcımla alev alev yandı. Anne ve kızı yangından arsasından son anda kurtulurken, alevlerin bitişiğindeki binalara sıçramaması facianın önüne geçti.

Alevlerin arasında can pazarı!

Yangın, Merkezefendi İlçesi Değirmenönü Mahallesi’nde meydana geldi. İki katlı evde kızı Hatice Kaptan ile yaşayan anne Meliha Kaptan, banyodan dumanlar çıktığını fark etti. Kapıyı açtığında şofbenin alev alev yandığını gören anne ve kızı, alevleri söndürmeye çalışsa da başarılı olamadı. Alevlerin git gide büyümesinin ardından anne ve kızı kendisini son anda dışarıya attı. Mahalleyi saran dumanları fark eden çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, yolda güvenlik önlemleri alarak, alev alev yanan evin yanında bulunan araçları çektirdi. İtfaiye ekipleri çatıyı komple saran alevlere karşı yoğun bir çalışma gerçekleştirerek, yangını kontrol altına almaya çalıştı. Korku dolu gözlerle o anları izleyen anne ve kızı komşuları sakinleştirdi. Alevleri uzun uğraşlar sonucu kontrol altına alan ekipler, ardından soğutma çalışmalarını gerçekleştirdi. Yangında kullanılamaz hale gelen evde, büyük maddi hasar meydana geldi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER