BAHARATÇIDAN 16 BİN 200 ADET KAÇAK İLAÇ ELE GEÇİRİLDİ

Denizli Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda baharatçı dükkanı olarak faaliyet gösteren bir iş yerine operasyon yapıldı. Operasyonda; 16 bin 200 adet kaçak ilaç ele geçirilirken, 4 kişi de gözaltına alındı.

BAHARATÇIDAN 16 BİN 200 ADET KAÇAK İLAÇ ELE GEÇİRİLDİ

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte kaçak ilaç dağıtım ve satışı olacağı bilgisi üzerine çalışma başlattı. 1 aylık teknik ve fiziki takibin ardından şüphelilerin kullandığı araçlar ve depolar tespit edildi.

Şüpheli şahısların yakalanması amacıyla ilgili mahkeme kararları doğrultusunda yapılan kontrol ve aramalarda; baharatçı dükkanı olarak faaliyetlerini sürdüren bir iş yerinde yasa dışı yollardan temin edilen kaçak ürünlerin satıldığı, ürünlerin bir kısmının dükkan içerisinde bulunduğu, bir kısmının da iş yerinin üst katındaki depoda saklandığı tespit edildi.

Araçlarda ve depoda yapılan aramalarda değişik marka ve ebatlarda toplam 16 bin 200 adet kaçak ürün bulunarak el konuldu. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ürünlerin ambalaj bilgileri, ambalaj özellikleri, renkleri üzerinde yapılan incelemelerde ürünlerin bitkisel gıda takviyesi olup Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığı tarafından ruhsatlandırılan ürünlerden olmadığı belirlendi. Operasyonda; 4 kişi de gözaltına alındı.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER