Çal'da yıldırım düştü! 6 yaralı...

Çal İlçesi’nde kekik tarlasında çalışırken yağmurun başlamasıyla saklandıkları ağaca yıldırım isabet etti, 6 kişi yaralandı.

Çalçakırlar Mahallesi'nde yaşayan 6 kişilik aile kekik tarlasında çalışırken sağanak başladı. Yağmurdan korunmak amacıyla altına saklandıkları ağaca yıldırım isabet etti ve 6 kişi, yaralandı. İhbar üzerine tarlaya sağlık, jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Yaralılar, AFAD ekiplerince bölgeden tahliye edildi. Sağlık ekipleri tarafından ambulanslarla Çal Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan 1'inin hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.

“Yıldırım ne zaman düşer bilemeyiz”

Yıldırımdan korunmak için yapılması gerekenler hakkında açıklama yapan Denizli İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Etiz; “Meteorolojiden alınan uyarılar dâhilinde, muhtarlarımız, kamu kurumları, belediye başkanları, kaymakamlarımız ve sosyal medyalardan uyarılar yapıyoruz.  İçişleri Bakanlığı tarafından da uyarılar yapılıyor. Bu uyarıları vatandaşlarımız lütfen dikkate alsınlar. Arazilerden uzak durulmalı.  Sel, araç içi mahsur kalmalar, fırtınalar olabilir. Vatandaşlara bu konuda görevler düşüyor. Yıldırım ne zaman düşer bilemeyiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER