Çal’da dolandırıcılık iddiası! Başkan Akcan’dan uyarı!

Denizli’nin Çal İlçesi’nde Süleyman Bozkurt (48) isimli çiftçinin evine giden dolandırıcılar, iddiaya göre; eşini aldatıp evdeki altınları alıp, kayıplara karıştı. Yaşanan olayın ardından açıklama yapan Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Güvenlik güçleri sürekli uyarıyor. Ancak, yine de istenmeyen olaylar oluyor. Vatandaşlarımız uyanık ve duyarlı olsun” dedi.

Çal’da dolandırıcılık iddiası! Başkan Akcan’dan uyarı!

İddiaya göre; Çal’ın Aşağıseyit Mahallesi’nde 25 Aralık 2019 Çarşamba Günü öğle saatlerinde çiftçilik yapan Süleyman Bozkurt’un evinin kapısını çalan bir kişi, eşi Rukiye Bozkurt’a “Eşiniz yakın zaman da tüfek ruhsatı almış. Evdeki altınların içinde de hırsızlık malı varmış. Hepsini ver, jandarma karakoluna götüreceğiz. Eşiniz de karakolda bekliyor. Strese girmeyin. Altınlar incelenecek ve eşinize teslim edilecek” diyerek, evdeki takıları istedi. Paniğe kapılan Rukiye Bozkurt, piyasa değeri 30 bin Lira’nın üzerinde olan altınları eve gelen genç adama verdi. Genç adam kısa sürede kayıplara karıştı. Bir süre sonra Süleyman Bozkurt, eve gelince dolandırıldıklarını anladılar. Bozkurt çifti hemen jandarmayı aradı. Çal jandarması güvenlik görüntüsünden mahalleye giriş ve çıkış yapan plakasız bir otomobil belirledi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

“VATANDAŞLARIMIZ SAHTEKARLARA İNANMASIN”

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, olayı duyunca çok üzüldüğünü söyleyerek; “Gerek polis gerek jandarma SMS yoluyla, afişlerle, duyurularla, medya yoluyla sürekli uyarılarda bulunuyor. Özellikle kendisini kamu görevlisi olarak tanıtan sahtekarlar ve dolandırıcılar insanlarımızın canını yakıyor. Vatandaşlarımız, uyanık ve duyarlı olmalıdır. Birçok mahallemizde nüfus azaldı. Mahallelerde yaşlı insan çok. Bu dolandırıcılara karşı herkes uyanık olsun. En küçük şüpheye kapılan jandarma ve polisi arasın. Altın ve para isteyen şahıslar anında kolluk kuvvetlerine bildirilsin. Sadece dolandırıcılara karşı değil, hırsızlara karşı da uyanık olalım” uyarılarında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER