"Change oto" operasyonunda 11 kişi yakalandı

Muğla'nın Ortaca, Köyceğiz ve Dalaman ilçelerinde, araçların motor ve şasi numaralarını değiştirerek sattıkları iddiasıyla gözaltına alınan 11 şüpheli adliyeye sevk edildi.

"Change oto" operasyonunda 11 kişi yakalandı

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, bir çalıntı araç ile kullanılamaz haldeki 9 ağır hasarlı aracın motor ve şase numaralarını ''change'' adı verilen yöntemle değiştirerek sattıkları ileri sürülen kişilere yönelik çalışma başlatıldı.

Kaza yapan ve ağır hasarlı araçların motor ve şasi numaralarını değiştirdiği tespit edilen ve takibe alınan B.A, A.A, E.Y, S.S, H.G, S.S, Ü.V, D.D, T.A, E.S. ve A.S isimli 11 şüpheli belirlenen adreslere düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. 

Operasyonda, 4 şasesi kazınmış araç, 3 hacizli yakalamalı araç, 7 araç motoru, 287 bin 412 lira, 6 ruhsatsız av tüfeği, kuru sıkı tabanca ve tabancaya ait 53 fişek, 4 hurdaya ayrılmış araç plakası, çok sayıda montaja hazır şase, muşta ve çok sayıda dijital materyal ve doküman ele geçirildi. Operasyonda "change" yapılan 6 araca ise el konuldu.
Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER