Denizli'de 14 yıldır aranıyordu! Kömür ocağında yakalandı!

Denizli'de, 'gasp' suçundan 14 yıldır aranan ve 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan 50 yaşındaki Yusuf S., kömür ocağında, maden mühendisi gibi davranan Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından sahte kimlikle yakalandı.

Denizli'de 14 yıldır aranıyordu! Kömür ocağında yakalandı!

İl Jandarma Komutanlığı'nın dedektifleri olan Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), 2006 yılından bu yana 'silahlı gasp' suçundan aranan Yusuf S.'nin, Acıpayam İlçesi’ndeki kömür ocağında saklandığını tespit etti.

Daha önce başka suçluyu yakalamak için mevsimlik işçi gibi tarlalarda çalışan JASAT, bu kez de Yusuf S.'yi yakalamak için maden mühendisi gibi davrandı. Başlarına baret takıp, sarı yelek giyen ekipler, Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü'nden (MTA) geldiklerini söyleyip, dikkat çekmemek için bölgede birkaç madende denetleme yaptı. Yusuf S.'nin saklandığı, Kelekçi Mahallesi'ndeki kömür ocağına giden ekipler, MTA'dan geldiklerini ve denetim yapacaklarını söyledi. Ekipler, madende gördüğü, üzerinden sahte kimlik çıkan Yusuf S.'yi gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen ve 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan Yusuf S., çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp, cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER