Denizli'de bebek gömüldüğü sanılan mezardan, köpek cesedi çıktı

Eşinin mezarlığına ziyarete giden kadın, mezarlığın yanında bulunan bölgede bir battaniyenin etrafının taşla çevrildiğini fark etti. Bölgeye gelen ekiplerin kazdığı mezarın içinden battaniyeye sarılmış halde köpek cesediyle karşılaştı.

Denizli'de bebek gömüldüğü sanılan mezardan, köpek cesedi çıktı

Olay, Pamukkale İlçesi Zeytinköy Mahallesi’nde meydana geldi. Zeytinköy Mezarlığı’na vefat eden eşini ziyarete giden yaşlı kadın, eşinin mezarlığının ilerisinde yerde bir battaniye gördü gördü. O yöne doğru ilerleyen yaşlı kadın battaniyenin etrafının taşlarla çevrildiğini fark etti. Yeni definin yasak olduğunu bilen yaşlı kadın mezarın küçük ve yeni yapıldığını anlayınca korktu ve durumu hemen mahalle muhtarına bildirdi. Yaşlı kadının anlattığı olay sonrası Zeytinköy Mahalle Muhtarı Serkan Kar, yaşlı kadının yanına gitti. Mezarın küçük, battaniyenin ve mezarın yeni olduğu iyice anlaşılınca akıllara “birisi acaba bebek mi gömdü?” sorusu geldi.

ÖLÜ KÖPEĞİN BEDENİ İLE KARŞILAŞILDI

Mahalle muhtarı durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye, olay yeri inceleme ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler savcılıktan alınan izin ile yeni yapıldığı anlaşılan mezarı kazdı. Bir bebek veya çocuk gömüldüğü sanılan noktadan ölü bir köpeğin battaniyeye sarılmış halde cansız bedeni ile karşılaşıldı. Olay sonrası bölgedeki ekipler ve vatandaşlar rahat nefes aldı. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211