Denizli'de boynundan bıçaklanarak öldürülmüştü! Dava ertelendi!

Boşanma aşamasındaki eşi Hafize K.’yi bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılan U.K.’nin yargılanmasına devam edildi. Karar duruşması, 5 Kasım'a ertelendi.

Denizli'de boynundan bıçaklanarak öldürülmüştü! Dava ertelendi!

Pamukkale İlçesi’nde boşanma aşamasında olduğu eşi 23 yaşındaki Hafize K.’yi, 27 Ağustos 2019 tarihinde boynundan bıçaklayarak ölümüne sebep olan U.K. hakkında, “tasarlayarak eşi öldürme”, “kasten yaralama”, “kişisel verilerin kaydedilmesi” ve “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlarından dava açılmıştı. Cumhuriyet savcısının bir önceki duruşmada, “tasarlayarak eşi öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep ettiği U.K.’nin yargılanmasına devam edildi.

Korona virüs tedbirleri kapsamında basına kapalı olarak Denizli 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya; sanık U.K., tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Maktul Hafize K.’nin yakınları ile avukatların katıldığı duruşmada, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da hazır olarak bulundu.  Duruşmada Savcı mütaalayı verdi. Hafize K. ve U.K.’nin evlilikleri boyunca yaşanan yaralanma olaylarında katil zanlısı U.K.'nin beraatının istendiği mütaalada ayrıca tahrik indiriminden de faydalanması istendi. Katil zanlısı U.K.'nin karar duruşmasında mahkeme salonunda bulunma talebi üzerine, karar duruşması 5 Kasım'a ertelendi. Denizli Adalet Sarayı önünde toplanan sivil toplum kuruluşları üyeleri, yaptıkları basın açıklamasıyla, sanık U.K.’ye en ağır cezanın verilmesini istediklerini söyledi. (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER