Denizli'de camiye boyalı saldırı

Pamukkale İlçesi’ne bağlı Hürriyet Mahallesi'nde bulunan Keskin Camisi’ne boyalı saldırı düzenlendi. Denizli Din Görevlileri Derneği Başkanı Ali Sürücüoğlu, camiye yapılan saldırıyı kınadı.

Denizli'de camiye boyalı saldırı

Pamukkale İlçesi’ne bağlı Hürriyet Mahallesi'nde bulunan Keskin Camisi’ne boyalı saldırı düzenlendi. Olay akşam namazı öncesinde cemaatin camiye gelmesiyle ortaya çıktı. Kimliği henüz tespit edilemeyen kişi veya kişiler; halı, klima, duvar ve tablolara mavi ve beyaz yağlı boya dökerek, tahrip etti. Ayrıca avize ve havalandırma cihazları da zarar gördü.

Cemaat duruma tepki gösterirken; olay yerine gelen Pamukkale Belediyesi temizlik ekipleri ile mahalle sakinleri, camiyi temizledi. Polis geniş çaplı soruşturma başlattı.

“SALDIRIYI YAPANLARI KINIYORUM"

Yaşanan olayın ardından açıklamalarda bulunan Denizli Din Görevlileri Derneği Başkanı ve Müftü Ahmet Hulusi Efendi Cami ve Külliyesi İmam Hatibi Ali Sürücüoğlu; “Bir an önce saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunup adaletin karşısına çıkarılmasını istiyorum. Bu ve buna benzer ibadethanelere yapılan tüm saldırıları kınıyor ve bir daha yaşanmamasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER