Denizli'de dedektif gibi iz sürdü, suçüstü yakaladı

Deposundan malzemelerin eksildiğini fark eden Mehmet Ayrancı, komşusuyla yaptığı işbirliği sayesinde aylardır aradığı hırsızı suçüstü yakalamayı başardı.

Denizli'de dedektif gibi iz sürdü, suçüstü yakaladı

Olay, Merkezefendi İlçesi Zafer Mahallesi’nde meydana geldi. Mehmet Ayrancı, belli dönemlerde geldiği deposundan malzemelerinin eksildiğini fark etti. Bunun üzerine karşı komşusu ile işbirliği yapan Ayrancı, herhangi birinin gelmesi durumunda kendisine haber vermesini istedi.

Akşam saatlerinde komşusu, Ayrancı’yı arayarak yanında çalışan G.T.’nin depoya geldiğini söyledi. Haberi alan Ayrancı, apar topar depoya gitti. Ayrancı, kapının önüne geldiğinde ise farları kapalı ve üzerine trapez sac ve demir profillerin bağladığı aracı ve içindeki G.T.’yi fark etti. Olayı polis ekiplerine bildirmesi üzerine bölgeye ekipler sevk edildi. Depoda kimsenin olmamasını fırsat bilen G.T., merdiven yardımıyla çıktığı çatıdan sac ve profil malzemelerini indirerek, aracına yüklediği ortaya çıktı. Polis ekiplerinin olaya ilişkin tutanak tuttuğu sırada hırsızlık şüphelisi G.T.’nin soğukkanlı davranışları “pes” dedirtti. Ayrancı, yanında çalışan G.T.’nin birçok malzemelerini çaldığını ancak ıspat edemediğini söyledi. İkili arasında geçen diyalogda Ayrancı, “Ben sana çalma demedim mi?” dedi. G.T., ilk olarak alacaklarına karşılık olarak aldığını söyledi. Ayrancı’nın “Yalan söyleme. Her gün sana para veriyorum” diyerek üzerine yürümesi üzerine G.T., “Bu malzemeler fazla parçalar. Ben aldıktan sonra kendisine hesabımdan kesmesini söyleyecektim” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER