Denizli'de doktora şiddet iddiası!

Denizli'nin Kale ilçesinde Kale Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde tedavi gördüğü sırada görevli doktora şiddet uyguladığı iddia edilen hasta gözaltına alındı.

Denizli'de doktora şiddet iddiası!

Kale Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne müracaat eden ve psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen C.K., tedavisi sırasında görevli bir doktora saldırdı.

Hastane yetkilileri tarafından verilen beyaz kod üzerine İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekipler, hızlı bir şekilde hastaneye intikal etti. Hastane acil servisinde çalışan doktorlara tehdit, hakaret ve fiziksel saldırıda bulunan C.K., yakalanarak gözaltına alındı. Fiziksel şiddete maruz kalan hekim ise Tavas Devlet Hastanesi’nden darp raporu aldı. Konuyla ilgili gerekli adli ve idari işlemlerdin başlatıldığını duyuran Denizli Valiliği, “Saldırıya uğrayan doktorlarımız başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” açıklamasında bulundu.

DENİZLİ TABİP ODASI'NDAN AÇIKLAMA

Yaşanan olayın ardından Denizli Tabip Odası Yönetim Kurulu’ndan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kars’ta yaşanan şiddet olayının bizde yarattığı derin üzüntü daha henüz tazeyken, Kale Devlet Hastanesinde bir meslektaşımız saldırıya uğramış ve beyaz kod vermek zorunda kalmıştır. Olayı şiddetle kınıyor, meslektaşımıza ‘Geçmiş olsun’ diyoruz. Olayın failini hızla yakalayan kolluk kuvvetlerine, adli ve idari işlemleri başlatan yöneticilere teşekkür ediyoruz. Bütün sivil toplum kuruluşlarını ve Kale halkını bu şiddet olayını kınamaya davet ediyoruz. Sağlık alanında yaşanan şiddetin, ancak toplumun her kesimi bizlere olan güçlü desteğini açıkça gösterirse sona ereceğine inanıyoruz. Denizli Tabip Odası olarak süreçlerin takipçisi olacağız” denildi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2022, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER