Denizli'de dolandırıldığını jandarmadan öğrendi

Denizli’de yaşlı vatandaşı 70 bin TL dolandıran şüphelileri yakalayan JASAT timleri, dolandırıcının cebinden çıkan adresi araştırınca gerçek ortaya çıktı. Şüphelilerin cebindeki adresten ulaşılan Kütahya’daki 85 yaşındaki engelli Mahmut D., dolandırıldığını jandarma ekiplerinden öğrendi.

Denizli'de dolandırıldığını jandarmadan öğrendi

Denizli’nin Tavas İlçesi’nden kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcının tuzağına düşen Adem C. (68), 70 bin TL değerindeki altın ve parasını sahte polise verdi. Dolandırıldığını anlayan Adem C., jandarma ekiplerine ihbarı üzerine Tavas İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler ve Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) olayı araştırmaya başladı. Çevredeki birçok güvenlik kamerasını araştıran JASAT, Adem C.’yi dolandıran kişinin Kenan K., olduğunu tespit etti. Eş zamanlı operasyon düzenleyen JASAT, Kenan K.’ye yardım ettiği tespit edilen Kemal C.’yi, seyir halinde iken İzmir Bulvarı üzerinde aracını durdurarak gözaltına aldı. Sahte polis Kenan K. ise Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve JASAT tarafından Aydın’da gözaltına alınarak Denizli’ye getirildi.

DOLANDIRICININ ÜZERİNDEN NOT ÇIKTI

Kenan K.’nin cebinden çıkan kağıtta yazılı olan adresi araştıran JASAT, bir başka gerçeği ortaya çıkardı. JASAT, kağıtta yazan adresin Kütahya’da olması üzerine emniyet ekiplerinin adresini araştırmasını istenildi. Adreste yaşayan Mahmut D., engelli bir vatandaş olduğu öğrenildi. Emniyet ekiplerine bir polise incelemesi için para verdiğini söylemesi üzerine engelli vatandaşın dolandırıldığı tespit edildi. Mahmut D.’nin olaydan iki gün önce Kenan K.ye 20 bin TL verdiği ancak dolandırıldığının farkına varmadığı öğrenildi.

70 SUÇ KAYDI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Jandarmadaki işlemleri devam eden iki şüphelinin suç kayıtları ise “pes” dedirtti. İki yaşlı vatandaşı yaklaşık 90 bin TL dolandıran 36 yaşındaki Kenan K.’nin resmi belgede sahtecilik, tehdit, dolandırıcılık ve uyuşturucu gibi suçlardan 27 suç kaydı olduğu öğrenildi. Kenan K.’ye yardım eden 40 yaşındaki Kemal C.’nin ise 42 farklı suçtan kaydı olduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan iki şüpheli, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211