Denizli'de eski eşini öldürdü, tahrik indirimi istedi!

Merkezefendi İlçesi’nde, diyaliz tedavisinden çıkan eski eşi Naime Caylan'ı (36) sokak ortasında bıçaklayarak öldüren A.R.K.’nin (53) yargılanmasına başlandı. Müebbet hapis istemiyle tutuklu yargılanan A.R.K., haksız tahrik indiriminden faydalanmak istediğini söyledi.

Denizli'de eski eşini öldürdü, tahrik indirimi istedi!

Olay, 19 Ağustos'ta, Merkezefendi Mahallesi'ndeki diyaliz merkezi önünde meydana geldi. Antalya'da yaşayan böbrek hastası 1 çocuk annesi Naime Caylan, 11 yıl önce anlaşmalı olarak boşandığı, ancak birlikte yaşadığı A.R.K. ile tartıştı. Sonrasında Naime Caylan, ağabeyinin yaşadığı Denizli'ye geldi. Haftada 3 kez diyalize girmesi gereken Caylan, tedavi olmak üzere Merkezefendi Mahallesi'ndeki diyaliz merkezine gitti. Caylan çıkışta, boşandığı A.R.K. tarafından karın bölgesinden bıçaklandı. A.R.K., kaçarken; Caylan, kaldırıldığı Denizli Devlet Hastanesi’nde kurtarılamadı. Polis tarafından yakalanan A.R.K., tutuklandı.

Haksız tahrik indiriminden yararlanmak istedi

A.R.K. hakkında Naime Caylan'ın tasarlayarak öldürme suçundan müebbet hapis cezası istemiyle 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Davanın ilk duruşmasında Naime Caylan’ın yakınları ve avukatları hazır bulundu. Tutuklu A.R.K. ise cezaevinden SESBİS sistemiyle bağlandı. Mahkemede savunmasını yapan A.R.K., eşini öldürdüğünü soğukkanlılıkla itiraf ederek, “Eşimin telefonunu kontrol ettiğimde konuştuğu erkeklerin numaralarını kadın isimleriyle kaydettiğini gördüm. Ben de numaraları aradım, erkekler çıktı. Tartıştıktan sonra eşim Denizli’ye gitmişti. Ben de yanıma bıçak alıp, Denizli’ye gittim. Ona sinirlendiğim için bıçakladım” dedi. Cinayeti tahrik altında işlediğini söyleyen A.R.K., haksız tahrik indiriminden faydalanmak istediğini belirtti.

Dava ertelendi

Naime Caylan’ın yakınlarının avukatı Özlem Özkök ise, sanık A.R.K.,’nin taammüden bu cinayeti işlediğini, polis merkezinde verdiği ifadelerden de açıkça anlattığı halde işlemiş olduğu suçun cezasını hafifletmek için eşinin başka erkeklerle görüştü yolunda beyanda bulunup haksız tahrik indiriminden faydalanmak istediğini, kabul edilmemesi gerektiğini söyledi. Dava ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER