Denizli'de hırsızın rahat tavırları “Pes” dedirtti

Denizli’de bir hırsız, günler öncesinde gözüne kestirdiği motosikleti sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ederek gece saatlerinde çaldı. Hırsızın güvenlik kameralarına yansıyan soğukkanlı tavırları ‘pes’ dedirtti.

Denizli'de hırsızın rahat tavırları “Pes” dedirtti

Olay, Merkezefendi İlçesi Sırakapılar Mahallesi'nde meydana geldi. Elif Turhan kendisine ait motosikleti, evinin otoparkına koydu. Kış mevsimi nedeniyle Turhan’ın kullanmadığı motosikleti günlerce inceleyen ve keşif yapan hırsız, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ederek, gece geç saatlerde motosikletin bulunduğu otoparka geldi. Güvenlik kameralarına yansıyan o anlarda hırsızın soğukkanlı tavırları görenlere “pes” dedirtti. Motosiklete yaslanan şüpheli daha sonra dakikalarca motosikletin üzerinde oturarak inceledi. En son ise sürükleyerek motosikleti götürüp kayıplara karıştı.

“ARKADAŞ ÇOK RAHAT BİR ŞEKİLDE GELİYOR"

Motosikleti alan şüphelinin günler önceden planladığını belirten Elif Turhan, “hastaneden eve geldiğimde motosikletim duruyordu. Öğlen dışarıya çıkacağım zaman arabama doğru yöneldiğimde motorun yerinde durmadığını gördüm. Akşamleyin güvenlik kameralarına baktığımda gece 3.51’de sağ olsun hırsız arkadaş çok rahat bir şekilde geliyor, gediği gibi alıp, rahat rahat götürüyor. Polis ekiplerine haber verdik. Gelip güvenlik kameralarını aldılar. Daha önce de kameralara baktığımızda birkaç gün önceden planlamış ve planlı şekilde gelmiş. Direkt motora yöneliyor ve yöneldikten sonra inceliyor. Üstüne biniyor ve dayanıyor sonra. Motorun başında motorla konuşuyor galiba. Güvenlik kameraları o şekilde gösteriyor. Alıp götürüyor ve süremiyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER