Denizli'de müteahhit öldürüldü! İstinaf kararı açıklandı

Denizli'de sahibi olduğu inşaat firmasının önünde Müteahhit Mehmet Yamer'in öldürülmesi davasında Antalya Bölge Adliye Mahkemesi, beraat eden Halil K.'ya (65) ömür boyu hapis cezası verdi.

Denizli'de müteahhit öldürüldü! İstinaf kararı açıklandı

Bölge Adliye Mahkemesi Denizli 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya ilişkin kararını açıkladı.

İstinaf mahkemesinde yeniden görülen davaya Kutluğhan K., (30) Gökhan D., (30) Mert D. (23) ve Kemal A. (32) Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken sanıkların avukatları mahkemede hazır bulundu.

Duruşmada mahkeme heyetine mütalaasını sunan savcı, sanıkların "öldürme" suçundan mahkumiyetlerine dair istinaf başvurularının reddedilmesine ve beraat eden Halil K.'nın "tasarlayarak öldürme" suçundan ömür boyu hapisle yargılanmasını ve hakkında yakalama kararı çıkartılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanıkların dinlenmesinin ardından ve yapılan incelemelerin sonucunda Halil K.'ya "tasarlayarak öldürme" suçundan ömür boyu hapis cezası verdi.

Davada adı geçen, tahliye ve beraat talebi bulunan sanıkların istekleri reddedilirken, Kutluğhan K.'ya "tasarlayarak" ve "kasten öldürme" suçlarından ömür boyu, Mert D.'ye 15 yıl, Kemal A. ve Gökhan D.'ye 5'er yıl hapis cezası verdi.

Mahkeme, yerel mahkemede beraat eden Halil K. için yakalama kararı çıkarttı.

Müteahhit Mehmet Yamer, Merkezefendi ilçesi Selçukbey Mahallesi'nde sahibi olduğu inşaat firmasının önünde 9 Kasım 2018'de aralarındaki alacak verecek meselesinden dolayı, Halil K., Kutluğhan K., Gökhan D., Mert D. ve Kemal A. tarafından av tüfeği ile silahlı saldırıya uğramış ve olay yerinde hayatını kaybetmişti.

Denizli 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 6 Nisan'da karar duruşması yapılan davada Kutluğhan K., Gökhan D., Mert D. ve Kemal A., ömür boyu hapis cezasına çarptırılırken, Halil K. ise beraat etmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER