Denizli'de ünlü sanatçının kuzenine darp!

Türk Metal Sendikası üyesi bir grup, mola için durdukları Bozkurt İlçesi’ndeki dinlenme tesisinde bir arkadaşlarının ayağının mazgala sıkışması üzerine tartıştıkları tesis sahibinin oğlu Burak Konak'a (26) saldırıp, darp etti. Oğlunu kurtarmak için kavgayı ayırmak isteyen Birol Konak da aldığı yumruk ve tekme darbeleriyle yaralandı.

Denizli'de ünlü sanatçının kuzenine darp!

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (TÜRK-İŞ) bağlı Türk Metal Sendikası üyesi işçi ve aileleri taşıyan 12 otobüs, saat 02.30 sıralarında, mola vermek için Bozkurt Mahallesi'ndeki ünlü şarkıcı Volkan Konak'ın kuzeni olan Birol Konak'ın sahibi olduğu dinleme tesisine girerek mola verdi. Otobüsten inen İşçilerden biri tesis bahçesindeki mazgala ayağı sıkışınca hafif yaralandı. Tesis çalışanları tarafından işçiye pansuman yapıldı. Bu duruma sinirlenen bir grup, iddiaya göre; dinleme tesis sahibi Birol Konak'ın oğlu Burak Konak'a hakaret edip, saldırdı. Oğlunun dövüldüğünü gören Birol Konak ve tesis çalışanları kavgayı ayırmak istedi. Burak Konak, kaçarak canını kurtarmak istedi. Ancak, kalabalık, Konak’ı yere yatırılıp, tekmeleyip, yumrukladı. Kavgayı ayırmaya çalışan Birol Konak da aldığı yumruk ve tekme darbeleriyle yaralandı. Olayın ardından işçiler otobüslere binip, dinlenme tesisinden ayrıldı. Baba-oğul da gittikleri Çardak Devlet Hastanesi'nde darp raporu aldı. Yaşananlar ise dinlenme tesisinin güvenlik kameralarına yansıdı.

OLAYA KARIŞANLARIN KİMLİK BİLGİLERİ ALINDI

Tesis yetkililerinin şikayeti üzerine, jandarma saldırıya karışan sendika işçilerinin içinde bulunduğu otobüsü Afyonkarahisar'ın Dazkırı İlçesi’nde durdurdu. Olayı karıştığı belirlenen işçilerden 4'ünün kimlik bilgileri alındı. Ardından işçiler yolculuklarına kaldıkları yerden devam etti. Tesis sahibi Birol Konak, işçilerin haksız yere saldırısına uğradıklarını belirterek, “Daha önce sendika temsilciler bizi arayıp, indirim istedi. Biz de yüzde 30 indirim uyguladık. Mola verdikleri sırada bir kişinin ayağının mazgala sıkışması sonucu tartışma çıktı. Çok sayıda sendika üyesi işçi tekme ve yumruklarla oğluma saldırdı. Biz hiçbir şey yapmadık. Yine de bize saldırdılar. Şikayetçi olduk ancak gözaltına bile alınmadan serbest bırakıldılar" dedi.

“İNSANLIK DIŞI MUAMELE GÖRDÜM"

Burak Konak ise, "Ayağına mazgala sıkıştıran kişiye gerekli müdahaleyi yaptık. Ardından 'Bunun hesabını vereceksiniz' gibi laflarla üzerime yürüyüp, yumruk vurdular. Ben de kaçmak istedim. Beni tekrar yakalayıp, yere yatırarak tekme ve yumruklarla darp ettiler. İnsanlık dışı muamele gördüm. Ellerini sallayarak gittiler" diye konuştu. Türk Metal Sendikası yetkilileri ise konuyla ilgili daha sonra açıklama yapacaklarını söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman Akyol
Süleyman Akyol - 9 ay Önce

Birol Konak’a zarar veren; Denizli’ye zarar vermiştir. Birol Konak, bu şehrin en değerlilerindendir. Bilinsin diye yazdım.

SIRADAKİ HABER