Denizli'de uslanmaz hırsız bir kez daha yakalandı

Pamukkale İlçesi’nde, jandarmanın evin bahçesinden yapılan hırsızlığa yönelik düzenlediği operasyonda 4 kişi, gözaltına alındı. Şüphelilerden 2'sinin, ev sahipleri evde olduğu sırada bahçedeki motosikleti, kamyonet koltuğunu ve bahçe kapısını çaldıkları ortaya çıktı. Adliyeye sevk edilen 2 zanlı, tutuklandı.

Denizli'de uslanmaz hırsız bir kez daha yakalandı

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Pamukkale İlçesi’ndeki evden motosiklet, demir bahçe kapısı ve kamyonet koltuğu çalındığı ihbarı üzerine çalışma başlattı. Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. İncelemede şüphelilerin Y.A. (38) ve A.B. (42) olduğu belirlendi. Adreslerine düzenlenen operasyonla Y.A. ve A.B. gözaltına alındı. Soruşturmayı derinleştiren jandarma, çalıntı eşyaları satın  aldığı belirlenen M.G. ve E.Y.'yi de yakaladı. Y.A. ve A.B.'nın ise ev sahipleri içeride olduğu sırada, bahçede bulunan motosikleti, kamyonetin koltuğunu ve bahçe kapısını çaldıkları ortaya çıktı. Jandarmadaki işlemleri tamamlanan 4 şüpheli, adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 4 zanlıdan 2’si tutuklandı.

ÇAMAŞIR MAKİNESİNİ İÇİNDEKİ ÇAMAŞIRLARLA ÇALMIŞ

Şüphelilerden Y.A.'nın da 23 Eylül 2019'da Sarayköy İlçesi’nde iş yerinden yalıtım malzemesi çaldığı iddiasıyla gözaltına alınıp, serbest kaldıktan 20 dakika sonra akaryakıt istasyonundan motosiklet hırsızlığına karıştığı gerekçesiyle yakalandığı ortaya çıktı. Tutuksuz yargılanan Y.A.'nın geçen yıl 10 Haziran'da da Honaz İlçesi’nde, çamaşır makinesini içindeki kıyafetlerle çaldığı iddiasıyla gözaltına alındığı belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER