DENİZLİ'DE UTANMAZ DOLANDIRICILAR BUNU DA YAPTI! ASKERE GİDİYORUZ DİYEREK…

Denizli’de ‘askere gideceğiz’ diyerek ellerinde Türk bayraklarına sarılı tepsi ve kolonyalarla vatandaşlardan para toplayarak kutsal vatani görevi dolandırıcılıklarına alet eden 4 kişi polis tarafından yakalandı.

‘Askere gideceğiz’ diyerek ellerinde Türk bayrağına sarılı tepsi ve kolonyalarla vatandaşlarla para toplayan 4 kişi polis tarafından yakalandı.

Olay; Sırakapılar Mahallesi Şehit Albay Karaoğlanoğlu Caddesi’nde yaşandı.

Kentte birkaç gündür ‘askere gideceğiz’ diyerek vatandaşlardan para toplayan şahıslar olduğu bilgisini alan ekipler, harekete geçti.

Şahısların öğle saatlerinde kentin en işlek yeri olan Bayramyeri Meydanı’ndan para toplayarak yürüdüğünü öğrenen Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, şahısları takibe aldı.

Kısa süreli bir takibin ardından izlendiklerini fark eden 4 şahıs, ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirmeye çalıştı.

Ancak bunda başarılı olamayan dolandırıcılık şüphelileri, girdikleri bir ara sokakta polis tarafından kıskıvrak yakalandı.

Polis, yakaladığı şahısları yaptığı kimlik kontrolü ve üst aramasının ardından gözaltına alarak, işlemler için karakola götürdü. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

Öte yandan olayda şahısların ellerindeki Türk bayrağına sarılı tepsi ve kolonya ile caddelerde gezerek vatandaşları durdukları ve ‘bu akşam askere gidiyorum’ diyerek tepsiyi uzatıp para talep ettikleri gözlendi.

Bazı vatandaşlar şahısların yalanına inanarak para verirken bazıları ise taleplerini geri çevirdi. Şahıslardan üçünün askerlik yaşından büyük olmaları ise dikkatlerden kaçmadı.  (İHA)

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER