Denizli'deki cinayette kan donduran detay!

Denizli’de 25 yaşındaki gıda mühendisi Şebnem Şirin cinayetiyle ilgili olarak tutuklanan zanlı F.Z.’nin, genç kızı 12 bıçak darbesiyle öldürdüğü ortaya çıktı. Kendisiyle evlenmek isteyen Şebnem’in isteğini kabul etmediğini ve kıskançlık yüzünden kavga ettiklerini iddia eden F.Z., mahkemeye verdiği ifadesinde çok alkollü olduğu için neler yaşandığını hatırlamadığını söyledi.

Denizli'deki cinayette kan donduran detay!

Pamukkale İlçesi Çamlaraltı Mahallesi'ndeki bir apartta meydana gelen olayda, gıda mühendisi Şebnem Şirin (25), erkek arkadaşı F.Z. tarafından F.Z.'nin yaşadığı apart dairede boğazı kesilerek öldürüldü.

Açıklanan adli tıp raporunda, F.Z.’nin Şebnem Şirin’e göğüs, yüz ve boyun kısmından 12 kez bıçakladığı, genç kızın boğazından aldığı derin bıçak darbesi sonucu öldüğü tespit edildi.

‘Gasp, trafik güvenliğini tehlikeye sokmak ve cinsel istismar’ olmak üzere 6 suç kaydı daha ortaya çıkan F.Z., ‘Kasten adam öldürmek’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cinayet Büro Amirliği’ndeki ifadesinde çelişkili ifadeler veren ve suçlamaları ret eden F.Z.’nin adliyede verdiği ifadesi ortaya çıktı. Bir süredir sevgili oldukları Şebnem Şirin ile kıskançlık yüzünden sık sık kavga ettiklerini öne süren F.Z., ifadesinde şunları söyledi: “Şebnem’le sevgili olarak görüşüyorduk. Askerden geldikten sonra Şebnem evlenmek istediğini söyledi, ben de onu ret ettim. Beni çok kıskanıyordu ve bu yüzden ara ara tartışıyorduk. Olay gecesi ortak bir arkadaşımız ile alkollü bir mekanda eğlenen Şebnem ile çıkışta buluştuk. Ben de o sırada alkollüydüm. Büfeden alkol aldıktan sonra birlikte apart dairesine gittik. Bir ara dışarıya çıkıp gelen Şebnem ile yine evlilik ve kıskançlık yüzünden tartışmaya başladık. Bana vurmaya çalışan Şebnem'i engellemek için kolunu tuttum. En son yere düştük, çok alkollü olduğum için daha sonra neler olduğunu hatırlamıyorum. Onu öldürmek gibi bir niyetim yoktu.”

Yaşananların ardından cep telefonundaki sim kartı çıkarıp attığını ifade eden F.Z., babasıyla aralarında geçtiğini iddia edilen diyalogları hatırlamadığını savundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER