Denizli Emniyeti, 2 çeteyi daha çökertti

Uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayan Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, gerçekleştirmiş olduğu geniş çaplı operasyonla 2 uyuşturucu çetesini daha çökertti.

Denizli Emniyeti, 2 çeteyi daha çökertti

Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor.

Kentin farklı bölgelerinde uyuşturucu madde ticaret yaptıkları tespit edilen şebeke üyelerini takibe alan ekipler, yaklaşık 4 aydır sürdürdüğü çalışmalar sonucunda operasyon için düğmeye bastı.

Operasyonda 15 kişi, temin ettikleri uyuşturucularla birlikte yakalandı ve haklarında yasal işlem yapıldı.

Öte yandan zehir ticareti yapan uyuşturucu çetesinin tüm faaliyetleri, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince deşifre edildi.

Sabah saatlerinde Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü biriminin de desteği ile il merkezinde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon yapıldı.

28 ekibin görev aldığı operasyonda 6 kişi göz altına alınırken, halen cezaevinde bulunan bir şebeke üyesi de soruşturmaya dahil edildi.

6 adreste yapılan aramalarda satışa hazır 9 paket halinde 10 gram eroin, 5 paket halinde 11 gram esrar, 14 ecstasy hap ve lyrica hap ele geçirildi.

Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapmak suçundan yakalanarak gözaltına alınan 6 zanlı mevcutlu olarak sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER