DENİZLİ EMNİYETİ’NDEN ‘DUMAN OPERASYONU’

Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ‘Duman’ isminin verildiği tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığına yönelik operasyon gerçekleştirdi.

DENİZLİ EMNİYETİ’NDEN ‘DUMAN OPERASYONU’

Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ‘Duman’ isminin verildiği tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığına yönelik 15 işyerine yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Operasyon kapsamında yapılan aramalarda; işyerlerinde bulunan mutfak görünümlü yerlerde gizli bölümler oluşturularak saklanmış vaziyette, fırın ve yiyecek kutularına paket olarak yerleştirilmiş toplam 30 bin pakete yakın kaçak sigara, 5 bin paket dolma sigara, 17 bine yakın makaron, 200 kilograma yakın kıyılmış tütün, 14 elektronik sigara ve likiti, ruhsatsız av tüfeği bulunarak el konuldu.

Operasyonda yakalanan toplam 12 şüpheli şahıs hakkında 5607 sayılı Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem ve 4733 sayılı Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kanunu kapsamında idari işlem yapıldı ve yaklaşık 60 bin TL idari para cezası kesildi. Ayrıca 1 işyerinin işyeri açma izin belgesi, tütün ve tütün mamulleri satış izin belgesi ile vergi levhasının olmadığı tespit edildi.

             HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER