Denizli Milletvekili Sancar'a şantaj yaptığı iddia edilmişti, dava açıldı

CHP'den istifa eden Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar'a ellerindeki görüntülerle şantaj yaptığı iddia edilen biri polis 5 şüpheli hakkında ‘şantaj’ ve ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından dava açıldı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar'a yönelik şantaj iddialarına ilişkin, 4'ü tutuklu, 1'i henüz yakalanamayan 5 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı. Denizli 15. Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede M.F.S.'nin (26) eskiye dayalı tanışıklığı olan Teoman Sancar'a, polis memuru eniştesi M.B.A., arkadaşları S.S., F.K. ve M.F.K. ile tuzak kurduğu öne sürüldü. Plan gereği, M.F.S.'nin bir konu görüşeceğini söyleyerek Teoman Sancar'ı dairesine davet ettiği, dairesine gelen Sancar ile alkol aldıkları, klimaya yerleştirilmiş gizli kamera aracılığıyla, sarhoş olan Sancar'ın müstehcen görüntülerinin kaydedildiği belirtildi. M.F.S. ve diğer sanıkların, ellerinde görüntüler bulunduğunu söyleyerek Sancar'dan para istediği ancak Sancar'ın bunu kabul etmediği kaydedildi. Sancar'ın görüntülerin satılacağı duyumu üzerine savcılığa başvurduğu aktarıldı. İddianamede sanıkların "şantaj" ve "özel hayatın gizliliğini ihlal" suçlarından 9'ar yıla kadar hapsi talep edildi.

Sancar, şantaj iddialarıyla Cumhuriyet Savcılığı’na başvurmuştu. Soruşturmada polis memuru M.B.A., M.F.S., F.K. ile M.F.K. Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanmış, S.S.'nin yakalanması için çalışma başlatılmıştı. Sancar, 28 Şubat'ta sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada CHP'den istifa ettiğini duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER