Denizli Valiliği'nden orman yangınları ile ilgili açıklama!

Denizli Valiliği, Denizli'de hafta başından beri meydana gelen orman yangınları ile ilgili açıklamada bulundu.

Denizli Valiliği'nden orman yangınları ile ilgili açıklama!

Denizli Valiliği kentte son günlerde yaşanan orman yangınları ile ilgili son durumu açıkladı. Valilik tarafından yapılan açıklamada Denizli'de hafta başından beri meydana gelen orman yangınlarındaki son durum şu şekildedir:

"1- 02.8.2021 Pazartesi günü İlimiz Buldan İlçesi Türlübey mevkiinde çıkan Orman yangını tamamen kontrol altına alınmış, soğutma çalışmalarına devam edilmektedir.

2- 03.8.2021 Salı günü Tavas İlçesi Pınarlık mevkiinde çıkan Orman yangını tamamen kontrol altına alınmış, soğutma çalışmalarına devam edilmektedir.

3- 04.8.2021 Çarşamba günü Sarayköy İlçesi Yeşilyurt mevkiinde çıkan Orman yangını ekiplerin hızlı bir şekilde müdahalesi ile büyümeden söndürülmüştür.

4- 04.8.2021 Çarşamba Tavas İlçesi Tekkeköy mevkiinde çıkan Orman yangını ekiplerin hızlı bir şekilde müdahalesi ile büyümeden söndürülmüştür.

5- 04.8.2021 Çarşamba Buldan ilçesi Karaköy mevkiinde (Güney İlçesi sınırı) çıkan Orman yangını tamamen kontrol altına alınarak söndürülmüş, soğutma çalışmalarına devam edilmektedir.

Halen Denizli ilimiz sınırları içerisinde devam eden alevli bir yangın bulunmamakla birlikte, devletimizin tüm imkanları seferber edilerek, necip halkımızın da üstün gayretleri ile orman yangını meydana gelen alanlarda, soğutma çalışmaları ve gözetim faaliyetleri devam etmektedir.

Ayrıca, Orman Bölge Müdürlüğümüzün koordinesinde yangın söndürme helikopteri ile tüm alanlar havadan kontrol edilmektedir.

Bu vesileyle, Denizli ilindeki Orman yangınları ile ilgili sadece Valiliğimizden yapılan açıklamalarına itibar edilmesini önemle istirham ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2021, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER