Denizli'de 50 kilometrelik kovalamaca

Denizli’de şüpheli olarak değerlendirilen aracı durdurmak isteyen polis ekipleri, aksiyon filmlerini aratmayan anlar yaşadı. 50 kilometrelik kovalamacanın ardından yakalanan sürücünün yanındaki oğlu, annesine sarılarak, ağlamaya başladı.

Denizli'de 50 kilometrelik kovalamaca

Denizli’de şüpheli araç olarak anons edilen 15 TA 413 plakalı araca Pamukkale İlçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde rastlayan polis ekipleri, aracı durdurmak istedi. Defalarca ‘dur’ ihtarına uymayan araç ile aksiyon filmlerini aratmayan kovalamaca anları başladı. İlk olarak Fatih Mahallesi ara sokaklara girerek izini kaybettirmek isteyen sürücü, başarılı olamayınca Honaz İlçesi’ne doğru gitmeye başladı.

Honaz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve jandarma ekiplerine bilgi verilmesi üzerine ilçeye giriş kapatıldı. Bu sefer şüpheli sürücü dar yolları kullanarak Pamukkale İlçesi’ne bağlı Pınarkent Mahallesi'ne doğru kaçtı. Ekiplerin adım adım durum bilgisi aktarmasıyla Pınarkent Mahallesi'nde muhtemel gidebileceği noktalar da kapatıldı.

20 BİN TL CEZA KESİLDİ

Peşinden takip eden polisi bir türlü atlatamayan şüpheli araç sürücüsü bu sefer Ankara karayolu üzerinde kaçmaya başladı. Bölge Trafik Denetleme Şube ekiplerine bilgi verilmesi üzerine yol tamamen trafiğe kapatıldı. Daha fazla kaçacak yer bulamayan şüpheli yakalandı. Sürücünün yanındaki korkan çocuğu ise polis ekipleri sakinleştirmeye çalıştı.

Yaklaşık 50 kilometre kaçan M.E.’nin ehliyeti olmadığı ve bu nedenle kaçtığı öğrenildi. Polis ekipleri tarafından çağrılan Anne ile oğlu T.E.E.’nin sarılma anları görüntülere yansıdı. Trafik güvenliğini tehlikeye sokan ve kuralları hiçe sayan ehliyetsiz sürücü M.E.’ye yaklaşık 20 bin TL ceza kesilerek, gözaltına alındı.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2021, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER