Denizli’de 8’inci sınıf öğrencisi ailesiyle Sevil Kaynak Ortaokulu’nu basıp terör estirdi!

Denizli’de okuldan atılma kararı alınan 8.sınıf öğrencisinin ailesiyle birlikte okulu basıp, okul içerisinde idarecileri darp ettiği iddia edildi. Vücudunda kırık ve çatlaklar bulunan öğretmenler darp raporu alırken, öğrencinin okula gelmeden sosyal medyadan tehdit içerikli mesajlar paylaştığı ortaya çıktı.

Denizli’de 8’inci sınıf öğrencisi ailesiyle Sevil Kaynak Ortaokulu’nu basıp terör estirdi!

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; olay, sabah saat 10.00 sıralarında Merkezefendi ilçesi Sırakapılar Mahallesinde bulunan Sevil Kaynak Ortaokulunda yaşandı. İddiaya göre, okul idaresi tarafından okuldan atılma kararı alınan 8.sınıf öğrencisi K.B.Ö, bir süre okul önüne gelerek bir süre burada oyalandı, ardından okul güvenlik görevlilerinin uyarısıyla okul müdürü A. F. A., K.B.O.’nun yanına gelerek kendisi ile bir süre sohbet etti. A. F. A., K.B.O isimli öğrenciyi daha sonra okuldan sözlü uyarılarla uzaklaştırdı.

Ailesiyle okulu bastı

Okuldan uzaklaşan K.B.Ö, bir süre sonra yanına babası S.Ö., annesi S.Ö. ve amcası O.Ö.'yü alarak geri geldi. Okula giren aile üyeleri, okul müdürü A. F. A. ile konuşmak için odasına girdi. Aile ile yöneticiler arasındaki konuşma bir süre sonra tartışmaya, ardından kavgaya dönüştü. Kavgada, okul müdür yardımcıları Y. Z. ve M. T. E. ile müdür A. F. A., darp edildi. Kavga, okul polisi, güvenlik görevlileri ve öğretmenlerin araya girmesiyle son buldu. Polis ekipleri, öğretmenlere saldırdıkları iddia edilen şahısları gözaltına aldı.

“Öğretmenler darp raporu aldı”

Darp edilen öğretmenler Denizli Devlet Hastanesi’ne giderek darp raporu aldı. Burada yapılan incelemede, Y. Z.’nin kaburgalarında çatlaklar olduğu belirlendi. M. T. E.’nin ise başından darbe aldığı tespit edildi. Okul önünde yaşananlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Öğretmenleri sosyal medyadan tehdit etti

Öte yandan okuldan atılma kararı bulunan K.B.Ö. isimli öğrencinin okul gelmeden önce sosyal medya hesabından tehdit içerikli mesajlar paylaştığı ortaya çıktı. K.B.Ö. yaptığı paylaşımda, “Müdürü de yardımcısını da döveceğim. Kalabalıkta aslan kesilen tenhada ev kedisi olacaklar kimsenin yanına bırakmam” yazdığı görüldü. Polis ekiplerinin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

"Son derece acı ve vahim bir olay"

Öte yandan olay sonrası okula gelen Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, darp edildiği öne sürülen öğretmenlere geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Olayın adli makamlara intikal ettiğini aktaran İl Müdürü Oğuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayı eğitim camiası adına kınadıklarını aktardı. Okulda bulunan eğitimcilerin canla başla hizmet ettiklerini ifade eden Oğuz, olayın son derece acı ve vahim olduğunu kaydetti.

“Kaburgalarında kırık var”

Yaşanan olay sonrası çeşitli sivil toplum örgütleri basın açıklaması yaparak olayı kınadı. STK’lar adına açıklama yapan Eğitim Bir Sen Denizli Şube Başkanı Feyzullah Öselmiş, okul içerisinde yaşananları anlattı. Okul idarecilerinin okul içerisinde darp edildiğini söyleyen Öselmiş, kavganın bir kısmının odada, bir kısmının ise koridorda yaşandığını ifade etti. Öğretmenlerin sağlık durumu hakkında bilgi veren Özelmiş, “Sağlık raporlarını aldılar. Kaburgalarında kırık olan, omuriliklerinde sıkıntı olan, yüzünde ve gözünde şişkinlik olan arkadaşlarımız var. Onların da sağlık işlemleri devam ediyor” dedi.

Olayla ilgili Vali Karhan’dan açıklama

Denizli Valisi Hasan Karahan, Sevil Kaynak Ortaokulu’ndan yaşanan darp olayıyla ilgili olarak yazılı açıklama yaptı.

Vali Karahan; “Bugün Merkezefendi İlçesindeki bir Ortaokulda meydana gelen olay ile ilgili bazı medya organlarında yer alan haber ve paylaşımlara ilişkin olarak kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. İlimiz Merkezefendi İlçesi’ndeki bir ortaokulda; okul müdürlüğü tarafından yürütülen ve Öğrenci Davranışlarını Değerlendirme Kuruluna intikal eden 7. ve 8. sınıflarda meydana gelen taciz olayının muhatabı; 8. sınıf öğrencisi ile yine aynı öğrencinin babası, annesi ve dayısı 09/04/2019 Salı günü saat 10.30 sularında okula gelerek müdür yardımcısı odasında okul müdürü ve müdür yardımcıları ile tartışmaya başlamıştır. Tartışma büyüyerek fiili saldırıya dönüşmüş olup; okul müdürü A. F. A. ile müdür yardımcısı Y. Z. darp edilmiştir. Okul yöneticilerinin taraf olmadığı kavga okul polisi, güvenlik görevlisi ve diğer öğretmenler tarafından yatıştırılmıştır. Meydana gelen olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmış olup, olayda adı geçen öğrenci ve velisi ile yakın akrabası ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne sevk edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 11:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf Biez
Yusuf Biez - 3 yıl Önce

Yatptiklari yanlarina kar kalmaz insAllah

Gizem Özdemir
Gizem Özdemir - 12 ay Önce

Benim kızımda orda okuyor 5.sınıf Allah korumuş yani ya

SIRADAKİ HABER