Denizli'de alevlerin sardığı daire küle döndü

Pamukkale İlçesi’nde 5 katlı binanın giriş katında yükselen alevler, paniğe neden oldu. Dairenin kullanılamaz hale geldiği yangının çıkış sebebi ise klima motoru kaynaklı olabileceği düşünülüyor.

Denizli'de alevlerin sardığı daire küle döndü

Yangın, Pamukkale İlçesi’nde meydana geldi. 5 katlı apartmanın giriş katındaki Mustafa Fidan’a ait daire, bir anda alev ve dumanlara teslim oldu.

Apartmanda yaşayan vatandaşlar, korku ve panikle kendini dışarıya atarken; diğer vatandaşlar, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulundu. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kısa sürede alevlere müdahale eden itfaiye ekipleri, yangını güçlükle kontrol altına aldı.

Alevleri izleyen meraklı vatandaşlar ise güvenlik amacıyla polis ekipleri tarafından olay yerinden uzaklaştırılırken alevlerin diğer dairelere sıçrama ihtimaline karşı apartman tamamen boşaltıldı. İlk belirlemelere göre; yangının çıkış sebebi olarak balkonda bulunan klima motorundan kaynaklı olabileceği düşünülüyor. Yangının kesin çıkış sebebi ise itfaiye ekiplerinin detaylı incelemelerinin ardından ortaya çıkacak. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2021, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER