Denizli'de eşini öldürmüştü! Sanığın cezası belli oldu

Denizli’de boşanma aşamasındaki eşi Hafize Kurban’ı bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılan U.K.’nin ağırlaştırılmış müebbet hapsine karar verilerek, 24 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası verilmesine hükmedildi.

Denizli'de eşini öldürmüştü! Sanığın cezası belli oldu

Pamukkale İlçesi’nde boşanma aşamasında olduğu eşi 23 yaşındaki Hafize Kurban’ı, 27 Ağustos 2019 tarihinde boynundan bıçaklayarak ölümüne sebep olan U.K. hakkında, “tasarlayarak eşi öldürme”, “kasten yaralama”, “kişisel verilerin kaydedilmesi” ve “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlarından dava açılmıştı. Cumhuriyet savcısının bir önceki duruşmada, “tasarlayarak eşi öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep ettiği U.K.’nin yargılanmasında dün görülen 10'uncu duruşmada karar verildi.

Sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Korona virüs tedbirleri kapsamında basına kapalı olarak Denizli 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya; sanık U.K., tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Maktul Hafize Kurban’ın yakınları ile avukatları da duruşmada yer aldı. U.K.'nin karar duruşmasında mahkeme salonunda bulunma talebi üzerine, karar duruşması 5 Kasım'a ertelenmişti. Gerçekleştirilen duruşmada U.K.’ye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilerek; 24 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına hükmedildi. Denizli Adalet Sarayı önünde toplanan sivil toplum kuruluşları üyeleri, basın açıklamasında bulunarak, sanık U.K.’ye yüksek bir ceza beklediklerini ve dava sonucunu bir üst mahkemeye taşıyacaklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211