Denizli’de freni boşalan tüp dolu kamyonet balkona çarptı!

Denizli’de park halindeyken freni boşalarak kendi kendine hareket eden ve yokuş aşağı kaçan tüp dolu kamyonet bir binanın balkonuna çarptı. Sürücü aracı yakalamak için peşinden koşarken, okulun çıkış zilinin olaydan sadece iki dakika sonra çalması olası bir faciayı engelledi.

Edinilen bilgilere göre, olay Honaz ilçesinde meydana geldi.

Atilla Ö., 20 AAY 762 plakalı mutfak ve piknik tüpü dolu kamyoneti bir büfenin önüne park ederek aşağı indi.

Güvenlik kameraları tarafından da görüntülenen olayda, sürücünün indiği araç yaklaşık 1 dakika sonra kendi kendine hareket ederek yokuş aşağı hareket etmeye başladı.

Aracı yakalamak için peşinden koşan sürücü kamyoneti yakalayamadı.

Kamyonet 2 katlı bir binanın birinci katının balkonuna çarparak durabildi.

Yapılan ilk incelemelerde kamyonetin frenlerinin boşaldığı ve bu yüzden kendi kendine hareket ettiği belirtildi.

Öte yandan, olayın yaşandığı yerde bulunan ilkokulun çıkış zilinin olaydan sadece iki dakika sonra çalması olası bir faciayı önledi.

“Bir anda hareket etti, arkadaş koştu ama yetişemedi” 

Olayı gören büfe sahibi Özkan Saban, sürücünün alışveriş yaptığı sırada kamyonetin hareket etmeye başladığını ve sürücünün kamyonetin arkasından koştuğunu ifade ederek, “kardeşimiz geldi kamyonetini büfenin önüne park edip benden bir tane poşet istedi. Ben poşeti verdiğim anda arkadaş baktı i kamyonet gidiyor. Arkasından koşturmaya başladı, kamyonet de kaldırımlara çıktı sonra indi. Kamyonet sonrasında karşıdaki binaya vurdu, arkadaşımız yetişemedi. 

“İki dakika sonra okul zili çaldı, facia olabilirdi” 

Saban, olay anından iki dakika sonra yan tarafta bulunan okulun zilinin çaldığını belirterek, “Biz de çıktık baktık, arkadaş koşturuyordu yapacak bir şey kalmadı. Araç hızlanmıştı baya uzağa gitmişti. Olaydan 2-3 dakika sonra yan tarafta bulunan okulun zili çaldı. Okul zili öncesinde çalsa facia olurdu, büyük bir facia engellendi. Çünkü öğrenciler kaldırımdan yürüyor” diye konuştu. 

Çarpma esnasında kamyonetten çevreye savrulan tüpleri olay yerine gelen itfaiye ekipleri topladı.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER