Denizli'de hırsızlık! Klima motorunu çalmayı başardılar

Merkezefendi İlçesi’nde geçtiğimiz günlerde kapalı olan iş yerinin klima motorunu çalmak isterken vatandaşlara yakalanan hırsızlık zanlıları, ikinci denemede klima motoru ile birlikte kayıplara karıştı.

Denizli'de hırsızlık! Klima motorunu çalmayı başardılar

Olay, Merkezefendi ilçesi Sümer Mahallesi’nde meydana geldi. Geçtiğimiz günlerde kimliği belirsiz 2 şüpheli, korona virüs tedbirleri kapsamında faaliyetine ara verilen iş yerine ait klima motorunu çalmak istedi. Klima motorunu yerinden söken zanlılar, yaklaşık 50 metre sonra çevredeki vatandaşların dikkati sayesinde fark edildiklerini anlayarak, kayıplara karıştı. Olayın gerçekleştiği gün, bölgeye sevk edilen polis ekipleri şüphelileri yakalamak için çevrede geniş çaplı arama çalışmaları başlatarak, klima motoru üzerinde parmak izi incelemesi yaptı. Kısa süre sonra kimliği belirsiz şüpheliler pes etmeyerek tekrar aynı işyerine geldi. Zanlılar, aynı iş yerinde farklı bir noktada olan klima motorunu yerinden söktü. Daha sonra klima motoru ile kayıplara karıştı. Olayın ardından günler sonra tekrar iş yerine gelen işletme sahibi ise klima motorlarını kontrol ettiği sırada bir tanesinin yerinden söküldüğünü fark etti. Polis ekiplerine ihbarda bulunması üzerine detaylı çalışma başlatıldı.

SAATLERCE KEŞİF YAPMIŞLAR

İki hırsızlık girişiminde bulunan şüpheliler, vatandaşların dikkati sayesinde ilkinde başarılı olamayıp kaçtı. İkinci denemede klima motorunu çalmayı başaran şüphelilerin keşif anları ise güvenlik kameralarına yansıdı. Kameralara anbean yansıyan dakikalarda şüpheliler saatlerce iş yeri etrafında keşif yaptıkları ortaya çıktı. Sürekli olarak iş yerinin etrafında gezen zanlılar, zaman zaman duraksayarak klima motorlarına baktıkları ve üzerine düşünmeleri dikkatlerden kaçmadı.

“DAHA ÖNCE BAŞARAMADIKLAR AMA ŞİMDİ KLİMA MOTORLARIMIZI ALMIŞLAR"

Kısa sürede iş yerlerine ait klima motorlarına yönelik hırsızlık girişinden dolayı huzursuz olduklarını belirten İş yeri sahibi Rahmi Em, “Sümer Mahallesi’nde bulunan işletmemiz korona virüsten dolayı uzun zamandır kapalı, bundan dolayı birkaç defa hırsızlık olayına gelen şahıslar daha öncede gelmişti. Klima motorlarını çalmaya gelmişlerdi. Daha önce başaramadılar ama şimdi klima motorlarımızı almışlar. İşletmelerimiz kapalı olduğu için bu olayların devamının geleceğini düşünüyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER