Denizli’de kaçak akaryakıt operasyonu!

Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından operasyonda tanklar içerisinde 13 bin litreye yakın kaçak motorin ele geçirildi.

Denizli’de kaçak akaryakıt operasyonu!

Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kent merkezi ve ilçelerde akaryakıt kaçakçılığı ve sahte alkole yönelik operasyonlar gerçekleştirdi.

Akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele kapsamında kent merkezinde bulunan bir nakliye firmasına ait yakıt deposunda gerçekleştirilen kontrollerde; işyerindeki 2 adet yer altı tankı içerisinde bulunan akaryakıt ve diğer akaryakıt tankları kontrol edildi.

Yapılan kontroller neticesinde tanklar içerisindeki toplam 13 bin litreye yakın kaçak motorin bulundu.

Öte yandan, Sarayköy İlçesi’nde sağlıksız koşullarda alkollü içki üretimi yapıldığı bilgisini alan ekipler tarafından şüpheli şahısların kaçak alkol ticaretini işyerleri aracılığı ile müşteri bularak depo olarak kullandıkları ikametlerinden yaptıkları tespit edildi.

Yapılan aramalarda bandrolsüz toplam 84 şişe sahte alkol ele geçirildi.

Operasyonlar neticesinde gözaltına alınan 2 şüpheli hakkında ‘Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na Muhalefet’ suçundan adli işlem yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER