Denizli'de karısının boğazını keserek öldürdü! Katil zanlısı koca konuştu!

Denizli’de geçtiğimiz 27 Ağustos 2019’da boşanmak üzere olduğu eşi Hafize Kurban’ı sokak ortasında bıçaklayıp boğazını keserek öldüren katil zanlısı koca 5. defa hakim karşısına çıktı. SEGBİS sistemi ile ceza evinden duruşmaya katılan katil zanlısı U.K., adalete güvendiğini söyledi. 

Denizli'de karısının boğazını keserek öldürdü! Katil zanlısı koca konuştu!

Olay, 27 Ağustos 2019’da Pamukkale ilçesi İncilipınar Mahallesi’nde meydana geldi. Hafize Kurban (23) eşi U.K. ile bir süredir anlaşmazlık yaşarken, U.K. o gün eşi ile konuşma için evlerine gitti. Sokakta Hafize Kurban ile konuşmaya başlayan U.K. yanında getirdiği bıçakla eşinin boğazını, göğsünü ve karın boşluğunu bıçaklayarak kaçtı. Talihsiz kadın kaldırıldığı hastanede verdiği 9 günlük yaşam mücadelesini kazanamayarak hayatını kaybetti. Cinayetin hemen sonrası U.K. polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı ve sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Olay sonrası Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından U.K. hakkında "tasarlayarak eşi kasten öldürme, eşe karşı kasten yaralama, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verilerin kaydedilmesi" suçlamalarıyla hazırlanan iddianame, Denizli 6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek dava açıldı. 
 
Müşteki avukatı sanığın en ağır cezayı almasını istedi 

Davanın bugün görülen 5. duruşmasına tutuklu sanık U.K., Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile ceza evinden katıldı. 

Duruşmada savcı mütalaayı tekrarladıktan sonra, Kurban önceki ifadesini tekrarlayarak, eşine şiddet uygulamadığını ve adalete güvendiğini söyledi. 

Müşteki avukatı ise sanığın en ağız cezaya çarptırılmasını istedi. 

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen duruşmada davanın 3 Temmuz 2020’ye ertelenmesine karar verildi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211