Denizli'de kâr etmeyi düşündü, 150 bin TL'si yok oldu

Dolandırıcıların tuzağına düşen Denizlili gurbetçi Şahin Umar, yaklaşık değeri 300 bin TL olan 30 bin Pound’a 150 bin TL kâr ile sahip olmak isterken eline tutuşturulan bomboş çanta ile kalakaldı. 150 bin TL’si hayalleriyle beraber yok olan Umar, “Benim de kârım olacaktı” dedi.

Denizli'de kâr etmeyi düşündü, 150 bin TL'si yok oldu

Olay, Merkezefendi ilçesi Değirmenönü Mahallesi'nde meydana geldi. Almanya’dan Türkiye’ye akrabasının yanına gelen Şahin Umar’ın telefonu, tanımadığı kişi tarafından arandı. Telefonu açan Umar, kendisini M.A. olarak tanıtan kişiyle konuşmaya başladı. M.A., kız kardeşinin hastanede yattığını söyleyerek elinde bulunan yaklaşık 300 bin TL değerindeki 30 bin Pound’u, 150 bin TL’ye acilen bozdurmak istediğini söyledi. Teklifi kabul eden Şahin Umar, yeğeninden borç para aldı. M.A., hastanede buluşacaklarını söyledi. Başka bir yeğeniyle beraber yola çıkan Umar’ı arayan M.A. ilk başta Lise Caddesi'nde kendilerini almalarını söyledi. M.A. ve yanında getirdiği O.Y., Umar’la bir araya geldi. Sonrasında M.A., Değirmenönü Mahallesi'ni tarif ederek Umar’ı yönlendirdi. Ardından Umar, araçtan indikten sonra çantadan parayı çıkardı. O sırada O.Y., parayı alarak, M.A. ile beraber hızlıca uzaklaştı.

POLİS EKİPLERİ ŞÜPHELİLERE MESAJ ATARAK İRTİBATA GEÇMEYE ÇALIŞTI

Şüphelilerin paraları alıp hızla uzaklaşmasından sonra arkalarından koşan Umar ve akrabası, yetişemeyerek polisi arayıp ihbarda bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler Umar ile konuşarak bilgi aldı. Sonrasından ekipler Umar’ın şüphelileri aramasını istedi. Umar şüphelileri ardı ardına aramasına rağmen telefonları yanıtsız kaldı. Polis ardından Umar’ın telefonuyla şüphelilere mesaj atarak irtibata geçmeye çalıştı.

“O KADAR DEDİM Kİ ONA VERME PARALARI VERME"

Umar şüphelilerin isimlerini ve bilgilerini polise anlatırken akrabası, “İyilik yapmak istedi. Ama o kadar dedim ki ona verme paraları verme” dedi. O sırada Umar ise “Benim de kârım olacaktı. Hastamız kurtulacak ölüyor falan deyince ikna olduk” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER