Denizli’de kuyumcu soygunu!

Denizli’de kuyumcunun kapısını kırarak içeri giren Abbas T., çaldığı iddia edilen yaklaşık 50 bin TL’lik altınlarla yaya olarak kaçmak isterken gece bekçileri tarafından yakalandı. Şahıs polisteki ilk ifadesinde soygunu prematüre doğan bebeğinin ameliyat masrafları için gerçekleştirdiğini belirten Abbas T., pişman olduğunu söylediği iddia edildi.

Gece geç saatlerde Denizli’nin Merkezefendi İlçesi Saraylar Mahallesi Bayramyeri Meydanı’nda bulunan Belediye İş Hanı’nda meydana gelen olayda, iş hanındaki bir kuyumcu dükkanının cam kapısını çekiçle kıran 29 yaşındaki Abbas T.; kolye, küpe ve yüzükten oluşan 14 ayar altınları alarak kaçmak istedi. Alarm sesi üzerine olay yerine gelen gece bekçileri, kaçan şahsın peşine düşerek kovaladı. Gece bekçileri yaklaşık 300 metre süren kovalama sonrası Abbas T.’yi yakaladı. Abbas T.’yi gözaltına alan gece bekçileri, soyguncunun üzerinde yaptıkları aramada 33 parça altın ele geçirdi. Bekçilerinin haber vermesi ile olay yerine gelen polis ekipleri ise Abbas T.’yi emniyete götürürken, ardından bölgede kovalamaca esnasında sokağa dökülen altınların toplanması için çalışma başlatıldı. İş yeri sahibine haber verilmesi ile ola yerine gelen kuyumcu çalışanları; kolye, küpe ve yüzükten oluşan 100’ e yakın parça altının çalındığını tespit etti. 14 ayar olan altınların piyasa değerinin ise yaklaşık 50 bin TL olduğu kaydedildi.

POLİS FENERLERLE SOKAKTA ALTIN ARADI

Kovalamaca esnasında soyguncunun sokaklara düşürdüğü altınlar ise polis ekipleri tarafından toplanarak delil torbalarına konuldu. Yaklaşık 1 saatte gece karanlığından fener yardımı ile toplanan altınlar, kuyumcuya teslim edildi. Kuyumcu çalışanları ise toplanan altınları delil torbasında çıkarıp sayarak yerine yerleştirdi. Olay yerine gelen Denizli Sarraflar ve Kuyumcular Odası Başkanı Yusuf Yıldırım ise kuyumcu dükkanı çalışanlarına yardımcı olarak olay hakkında bilgi aldı.

SOYGUNCUNUN İLK İFADESİ!

Soygun gerçekleştiren ve kaçarken yakalanan Abbas T., emniyetteki ilk ifadesinde pişman olduğunu söyleyip, soygunu hastanede prematüre doğduğu için ameliyat olması gereken bebeğinin ameliyat masrafları için gerçekleştirdiğini söylediği iddia edildi. Abbas T.’nin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından, adliyeye sevk edildi. Olayla ilgili polis tarafından başlatılan soruşturma geniş çaplı olarak devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER