Denizli’de Nuri Enes Karakuzu boynunda iple asılı halde bulundu! Mavi Balina mı?

Denizli'nin Serinhisar ilçesinde, 11 yaşında olduğu belirtilen Nuri Enes Karakuzu bir inşaatın bodrum katında ölü olarak ipte asılı halde bulundu. Küçük çocuğun, “Mavi Balina” olarak bilinen ve çocukları intihara kadar sürükleyen oyunu oynadığından şüpheleniliyor.

Denizli’de Nuri Enes Karakuzu boynunda iple asılı halde bulundu! Mavi Balina mı?

Güvenlik güçlerinin yoğun arama çabalarının ardından Nuri Enes Karakuzu, evinden bir kaç yüz metre uzakta bulunan bir inşaatın bodrum katında bulundu.

İpte asılı halde bulunan 11 yaşındaki çocuğun ölümü ilgili şüpheler bulunuyor.

İddiaya göre bir oyun oynadığı ve ip hazırladığı öğrenilen Nuri Enes’in ölümüyle ilgili güvenlik güçleri soruşturma başlattı.

MAVİ BALİNA MI?

Cansız bedenine ulaşılan Nuri Enes’in internet kafeden çıktıktan sonra inşaata gidip kendini astığı iddialar arasında. Küçük çocuğun, “Mavi Balina” olarak bilinen ve çocukları intihara kadar sürükleyen oyunu oynadığından şüpheleniliyor.

MAVİ BALİNA NEDİR?

Mavi Balina, “Mavi Balina Challenge” olarak da bilinen ve birçok ülkede oynanabildiği iddia edilen bir internet oyunudur. İddialara göre oyun 50 bölümden oluşuyor ve son bölümde oyuncunun intihar etmesi isteniyor. Oyun, ilk olarak 2013 yılında VKontakte isimli sosyal ağda yer alan “ölüm grubu” isimli bir grup üzerinden yayılmaya başladı. Oyun sebebiyle ilk intihar 2015 yılında gerçekleşti.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 15:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
A .erdem
A .erdem - 3 yıl Önce

Kaldırsınlar böyle oyunları internetten

Cemla Kızılhan
Cemla Kızılhan - 3 yıl Önce

internet cafeci kaldırsaymış hem çoçuğu hemde kendisini ateşe atıyor

B.Didikci
B.Didikci @Cemla Kızılhan - 3 yıl Önce

Bilgisayar ya da telefondan oynanan bir oyun değil internet kafecinin suçu yok.Erişilmesi çok zor bir oyun.

SIRADAKİ HABER