Denizli’de uyuşturucu tacirlerine ağır darbe!

Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Bekilli İlçe Emniyet Amirliği görevlileri ile birlikte 5 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 93 kilogram esrar ele geçirilirken; konuyla ilgili olarak 3 zanlı gözaltına alındı.

Denizli’de uyuşturucu tacirlerine ağır darbe!

Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, başarılı bir operasyona daha imza attı.

Bekilli’de kenevir bitkisi yetiştirildiğine dair istihbarat elde eden ekipler, çalışma başlattı.

Tarım arazisi görünümündeki tarlada mısır koçanlarının arasına ve orman içeresine kamufle edilerek yetiştirilen kenevir bitkileri, ‘drone’la havadan görüntülendi.

Soruşturmayı derinleştiren ekipler, kenevir ekiminden başlayarak esrar üretimi yapan zehir tacirlerini adım adım takibe aldı.

Zanlıların esrar elde etmek için tarlada yetiştirdikleri kenevirleri toplayarak depoladıkları adresler tek tek açığa çıkartıldı.

07 Temmuz Günü Bekilli İlçe Emniyet Amirliği görevlileri ile birlikte 5 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, zanlıların ikametlerinde ve uyuşturucu madde zulalamak için kullandıkları bina içlerinde yaptıkları aramalarda; 93 kilogram esrar ele geçirdi.

Ayrıca gözetleme dürbünü, kenevir kesimi için kullanılan bağ makası gibi çeşitli metaryaller bulundu.

65 kök kenevir bitkisini de imha edilmek üzere ekili oldukları tarla ve ormanlık araziden toplayan ekipler, 3 kişiyi göz altına aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER