Denizlili polis kaçakçılarla çatışırken şehit oldu

Bodrum’un Ortakent Mahallesinde Giritliler Sokak’ta belirlenen bir adrese yapılan operasyonda çatışma çıktı. Çatışmada silah kaçakçısı oldukları önesürülen zanlıların Bodrum KOM'dan emniyet birimlerine silahla karşılık vermesi sonucunda Ercan Yangöz ve Abdülkadir Doğan adlı 2 polis yaralandı. Ağır yaralanan ve yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamayan polis memuru Ercan Yangöz, tüm Bodrum’u yasa boğdu.

Denizlili polis kaçakçılarla çatışırken şehit oldu

Göğsüne isabet eden 4 kurşunla yaralanan ve durumu ağır olan 26 yaşındaki Ercan Yangöz, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yaralılardan Abdulkadir Doğan’ın ise Bodrum Devlet Hastanesi’nde ki tedavisine devam ediliyor.

Öte yandan zanlıların yakalanması için başlatılan operasyon sonrası 5 kişinin gözaltına alındığı, bunlardan 2’sinin saldırının failleri olduğu öğrenildi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Arslan ve İlçe Emniyet Müdürü Mete Durukan hastaneye giderek bilgi aldı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, genç yaşta yaşamını yitip şehit olan polis memuru Ercan Yangöz ile ilgili "Akşam saatlerinde ilçemizde yaşanan menfur saldırı sonrasında kahraman polis memuru kardeşimiz Ercan Yangöz’ün şehit düştüğü haberi yüreğimizi yaktı. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve Emniyet Teşkilatımıza başsağlığı; yaralı polis memurumuza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”
Şehit polis memuru Ercan Yangöz'ün Denizli’nin Buldan ilçesi Yeniçam Mahallesindeki kabristanlığa yarın(Perşembe) defnedileceği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER