Dolandırıcılık zanlıları, Şanlıurfa’da yakalandı

Bir çifti telefonla arayarak polis ve savcı olarak tanıtan 2 şahıs, vatandaşları FETÖ terör örgütü ve kara para aklama gibi bahaneler ile toplamda 1 milyon TL dolandırdı. Denizli İl Emniyet Müdürlüğü’nün titiz çalışması sonucu onlarca araç ve güvenlik kamerası izlenerek şahısları yakaladı

Dolandırıcılık zanlıları, Şanlıurfa’da yakalandı

Denizli’de yaşayan bir çifti telefonla arayan 2 şahıs, kendilerini polis ve savcı olarak tanıttı. Polis ve savcı sıfatı ile aradıkları çifte Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kara para aklama ve FETÖ terör örgütüne üye olmak suçlarından 65 yıl hapis cezası ile dava açıldığını söyledi. Operasyon yaptıklarını söyleyen şahıslar, hesaplarındaki tüm paraları çekmeleri gerektiğini ve bu sayede şüphelileri yakalayacaklarını söyledi. Dolandırıcıların tuzağına düşen çifte bankada ki tüm hesaplarını yanı sıra kredi çektiren ve gayrimenkullerini sattıran dolandırıcılar farklı tarihlerde poşet içerisinde toplam 1 milyon TL’yi sivil polis sandığı kişilere teslim etti.

189 GÜVENLİK KAMERASI VE 171 PTS KAYDI İNCELENDİ

Dolandırıldığını fark eden çift, polis ekiplerini ihbarda bulundu. İhbar üzerine Denizli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler harekete geçti. Şüphelilerin tespiti için uzun süreli çalışma yürüten polis ekipleri dolandırıcıları yakalamak için adım adım iz sürdü. 189 farklı iş yeri ve eve ait güvenlik kamerası görüntüsü inceleyen polis ekipleri şüphelilere ait olduğu düşünülen 171 araca ait Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kaydını inceledi.

ŞANLIURFA’YA KAÇMIŞLAR

Kimlikleri tespit edilen şahısları takibe alan polis ekipleri şahısları Şanlıurfa’da olduklarını tespit etti. Denizli’den Şanlıurfa’ya giden özel ekip ve Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri koordineli çalışarak, şahısların adresine operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda 2 şahıs kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211