Elazığ 6,8’le sallandı! Denizli harekete geçti

Elazığ’da yerin 6,7 kilometre derinliğinde 6,8 şiddetinde deprem meydana geldi. Çok sayıda ölü ve yaralıların olduğu bölgeye; Tunceli’de bulunan Denizli Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı arama kurtarma ve en kaz altı tarama ekipleri sevk edildi. Öte yandan Pamukkale Belediyesi Sosyal Market’te bulunan ihtiyaç malzemeleri deprem bölgesine gönderildi.

Elazığ 6,8’le sallandı! Denizli harekete geçti

Elazığı, 6.8 şiddetindeki depremle sarsıldı. 24 Ocak 2020 Cuma Günü saat 20.55’te meydana gelen depremin merkezi üssü Sivrice ilçesi olarak açıklandı.

Kandilli Rasathanesi, depremin büyüklüğünü 6.5, derinliğini ise 5 km olarak açıklarken AFAD depremi 6.8 büyüklüğünde ve yerin 6.7 km altında olarak bildirdi.

Deprem; Malatya, Diyarbakır, Tunceli, Mardin, Bingöl, Bitlis, Suriye ve Irak’tan hissedildi. Çok sayıda ölü ve yaralıların olduğu bölgeye; Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Gülistan Doku için Uzunçayır Baraj Gölü’nde ve karada 20 gündür arama çalışmalarına destek için Denizli Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı arama kurtarma ve en kaz altı tarama ekipleri sevk edildi.

“DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman zolan, konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Başkan Zolan; “Elazığ'daki gelişmeleri an be an takip ediyoruz. Tunceli'de görevde olan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığımıza bağlı arama kurtarma ekibimizi depremin merkez üssü Sivrice'ye gönderdik. Denizli'de ekiplerimiz teyakkuz halinde bekliyor. İhtiyaç halinde destek vermeye devam edeceğiz. Allah'ım beterinden korusun. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

SOSYAL MARKET’TEKİ İHTİYAÇ MALZEMELERİ DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERİLDİ

Öte yandan Pamukkale Belediyesi Sosyal Market’te bulunan ihtiyaç malzemeleri deprem bölgesine gönderildi. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki; “Pamukkale Belediyesi Sosyal Marketimizde bulunan bütün çocuk bezleri, erkek, kadın ve çocuklar için kışlık kıyafetler, battaniyeler, bebek setleri ve benzeri ihtiyaç malzemeleri deprem bölgesine gönderildi. Bütün hayırseverlerimize yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2020, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER