Eşi tarafından öldürülen kızı için 'adalet' istedi

Denizli'de, 2 çocuk annesi Hafize Kurban'ın (23) boşanmak isteyen eşi tarafından bıçaklanarak, öldürülmesiyle ilgili dün görülen dava öncesi bir grup kadın, Denizli Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına katılan ve gözyaşı döken Hafize'nin babası Mustafa Balık, "Adalete güveniyorum. En ağır cezayı almasını istiyorum" dedi.

Eşi tarafından öldürülen kızı için 'adalet' istedi

Boşanmak istediği eşi Hafize Kurban'ı 27 Ağustos'ta bıçaklayarak, öldüren, 'tasarlayarak eşi kasten öldürmek'ten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan U.K., dün 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarıldı. Kadın Örgütleri Denizli Platformu üyesi bir grup kadın, ilk duruşma öncesi bir araya gelerek, basın açıklaması yaptı. Denizli Adliyesi önünde yapılan basın açıklamasına, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da katılarak, destek verdi. Kadınlar, Denizli Adliyesi önünde 'Hafize Kurban için adalet' yazılı pankartı açtı. Grup adına açıklama yapan Perihan Üge, “Her türlü şiddeti uygulayarak, bizleri ve mücadelemizi yok edemezsiniz. Kadın mücadelemiz ve dayanışmamız devam edecek" dedi.

“YÜCE ADALETİMİZE GÜVENİYORUM”

Basın açıklamasına katılan ve gözyaşı döken Hafize'nin babası Mustafa Balık, “Yüce adaletimize güveniyorum. En ağır cezayı almasını istiyorum. Her şeyi önce Allah'a sonra adaletimize havale ediyorum. Böyle insanların toplumda yeri yoktur. Gerekenin yapılacağına inanıyorum" diye konuştu. Basın açıklamasının ardından grup dağıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER