Eşini kayalıklardan ittiği öne sürülen sanığın yargılanmasına devam edildi

Muğla’nın Fethiye ilçesine tatil için gelen ve Kelebekler Vadisi'nde fotoğraf çektirirken kayalıklardan düşerek yaşamını yitiren 7 aylık hamile eşini iterek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi.

Eşini kayalıklardan ittiği öne sürülen sanığın yargılanmasına devam edildi

Fethiye Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, Semra A.'yı “Tasarlayarak canavarca hisle kasten öldürdüğü” iddiasıyla tutuklanan Hakan A. tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Duruşmada, Semra A.'ya ferdi kaza sigortası düzenleyen Rabia Ç., tanık olarak dinlendi. Hakan A.’nın hayat sigortası için bankaya yalnız geldiğini hatırladığını ifade eden Rabia Ç., “Yanında neden eşi olmadığını tam hatırlamıyorum. Hakan A. kendisine ve eşine hayat sigortası yaptırdı. Eşi olmadığı için eşinin imzasını da kendisi attı. Tanınmış bir müşteri olduğu için banka personelinin de onayıyla bu işlem yapıldı. Daha sonra genel müdürlük bir dilekçe istedi. Bu evrağı Hakan A. eşine imzalatıp tekrar bize yolladı. Böylece sigorta aktif hale geldi” diye konuştu.

Rabia Ç., sigorta poliçesini de Hakan Aysal’ın doldurduğunu, poliçenin lehtarıyla ilgili bir bilgilendirme yapıp yapmadığını ise hatırlamadığını anlattı.

Sanık Hakan A. ise sigorta polisçini doldururken eşinin yanında olduğunu ileri sürdü. Tanığın poliçe doldurulurken eşinin yanında olduğunu hatırlamamasına şaşırdığını ifade eden Hakan A., “Poliçeyi ben değil tanık olarak dinlenen Rabia Ç. doldurdu. Poliçelerdeki iletişim bilgileri kısmına da her ikimizinkine benim bilgilerimi yazmış olabilir” dedi.

Olayın cinayet değil, kaza olduğunu ileri süren avukat, müvekkilinin tahliyesini talep etti. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek dosyadaki eksiklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi. 

Semra A., Kelebekler Vadisi'nde 19 Haziran 2018'de fotoğraf çektirirken kayalıklardan düşerek karnındaki 7 aylık bebeğiyle hayatını kaybetmişti. Ölümün şüpheli bulunması üzerine başlatılan soruşturmada, olaydan kısa bir süre önce eşine 400 bin lira değerinde ferdi kaza sigortası yaptırdığı tespit edilen Hakan A. gözaltına alınmış, eşini iterek ölümüne neden olduğu iddiasıyla da 21 Kasım 2020'de tutuklanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER