FETÖ DAVASINDA 4 İŞADAMI SERBEST BIRAKILDI

Denizli Ticaret Odası eski Başkanı Necdet Özer ile örgütün sözde 3 il imamının da aralarında bulunduğu 20'si tutuklu 68 sanığın yargılanmasına devam edildi. Tutuklu sanıklardan; Habib Yıldız, Mehmet Ertuğrul, Hüdai Etiler ve Ahmet Kayhan'ın tutuksuz yargılanmak üzere tahliyelerine karar veren mahkeme, duruşmayı 1 Kasım'a erteledi.

Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) finans kaynakları ve il yapılanmasına ilişkin davada 20'si tutuklu 68 sanığın yargılanmasına devam edildi.  Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki salonunda yapılan duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı. Cumhuriyet savcısının 11 Eylül'de verdiği esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarını yapan sanıklar, suçlamaları kabul etmeyerek tahliye ve beraatlarını talep etti. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların ve avukatlarının esas hakkındaki savunmalarını tamamlamasının ardından tutuksuz sanıkların savunmalarını tamamlamak üzere ara karar verdi. Tutuklu sanıklardan Habib Yıldız, Mehmet Ertuğrul, Hüdai Etiler ve Ahmet Kayhan'ın tutuksuz yargılanmak üzere tahliyelerine karar veren mahkeme, duruşmayı 1 Kasım'a erteledi.

İDDİANAME
Denizli Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'nin "il yapılanması" ve "finans kaynakları"na yönelik soruşturma kapsamında, kapatılan TUSKON'un genel sekreteri M.M.G. ve eski Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer ile örgütün sözde 3 il imamının da aralarında yer aldığı 20'si tutuklu, 34'ü tutuksuz, 14 firari 68 şüpheli hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor. İddianamede, FETÖ/PDY'nin Denizli il imamının 2011 yılına kadar "doktor" lakaplı S.D. olduğu, bu tarihten sonra "Murat Hoca" lakaplı M.B.'nin geldiği, onun deşifre olmasının ardından Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer ve ardından da F.Y.’nin il imamı olarak atandığı belirtilmişti. 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER