FETÖ'NÜN EĞİTİM YAPILANMASI DAVASINDA KARAR

FETÖ'nün Kale İlçesi’ndeki eğitim yapılanmasına yönelik davada 8 sanıktan; 7'si, 1 yıl 6 ay 22 gün ila 8 yıl 9 ay hapis cezalarına çarptırıldı.

FETÖ'NÜN EĞİTİM YAPILANMASI DAVASINDA KARAR

Denizli'nin Kale İlçesi’nde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) eğitim yapılanmasına yönelik davada yargılanan 8 sanıktan 7'sine, 1 yıl 6 ay 22 gün ila 8 yıl 9 ay hapis cezaları verildi. Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Denizli Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki salonunda görülen davanın duruşmasına, 5'i tutuklu 8 sanık ile avukatları katıldı. İddia makamının esas hakkında verdiği mütalaaya karşı savunmalarını yapan sanıklar ve avukatları, suçlamaları kabul etmedi ve beraat talebinde bulundu.

Sanıklar ve avukatlarının son sözlerinin alınmasının ardından duruşmaya bir süre ara veren mahkeme heyeti, daha sonra kararını açıkladı. Anadolu Ajansı’nın haberine göre; sanıklardan G.B.'ye 8 yıl 9 ay hapis cezası veren mahkeme heyeti, 5 sanığa 6 yıl 3'er ay, 1 sanığa da 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti, bir zanlının beraatine hükmetti.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, çoğunluğu Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğretmenken ihraç edilen 8 sanık hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan dava açılmıştı. AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER