FETÖ'NÜN ‘İL VE FİNANS’ YAPILANMASI DAVASI, 7 KASIM’A ERTELENDİ

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) finans kaynakları ve il yapılanmasına ilişkin davada; 16'sı tutuklu 68 sanığın yargılanmasına devam edildi. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı 7 Kasım'a erteledi.

FETÖ'NÜN ‘İL VE FİNANS’ YAPILANMASI DAVASI, 7 KASIM’A ERTELENDİ

Denizli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) finans kaynakları ve il yapılanmasına ilişkin davada 16'sı tutuklu 68 sanığın yargılanmasına devam edildi. Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki salonunda yapılan duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı. Tutuksuz sanıkların son savunmalarını yaptığı duruşmada, mahkeme heyeti, aralarında Denizli Ticaret Odası eski Başkanı Necdet Özer'in de bulunduğu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı 7 Kasım'a erteledi.

146 SANIĞIN YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ
FETÖ'nün Denizli'de diğer bir il ve finans kaynakları soruşturması kapsamında yargılanan 30'u tutuklu, 146 sanığın yargılanmasına da devam etti. Duruşmada cumhuriyet savcısının 11 Eylül'de verdiği esas hakkındaki mütalaaya karşı son savunmalarını yapan sanıklar, suçlamaları kabul etmeyerek tahliye ve beraatlarını talep etti. Mahkeme, sanık savunmalarına devam edilmesi için duruşmaya 5 Kasım Pazartesi  günü devam etmek üzere ara verdi. (AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER