Hırsızlık yaptığı aparta yemek siparişi götüren kurye aile dostu çıktı!

Denizli’de girdiği apartta güvenlik kameralarının bağlandığı monitörü çalan ve kurye olan şahıs, hırsızlık yaptığı yere 20 dakika sonra yemek siparişi götürmek zorunda kalınca yakayı ele verdi.

Hırsızlık yaptığı aparta yemek siparişi götüren kurye aile dostu çıktı!

İlginç olay, Pamukkale İlçesi’nde meydana geldi.

Hırsızlık anının kameralara yansıdığı olayda, aparta gelen şahıs önce elindeki çanta ile aparta girdi.

Sakin adımlarla üst katlara çıkan şahıs ardından merdiven boşluğundan güvenlik kameralarının görüntülenmesi için kullanılan monitörü sökerek yanında getirdiği çantanın içine koyup yine sakin bir şekilde aparttan ayrıldı.

Olaydan sadece 20 dakika sonra ise apartta kalan öğrencilerden birisi hırsızlık şüphelisinin çalıştığı restorana yemek siparişi verdi.

Yemeği ise monitörü çalan şahıs kurye olarak getirdi.

Yemeği bırakan şahıs tekrardan aparttan ayrıldı.

APART SAHİBİ İKİ ŞOKU BİRDEN YAŞADI

Ertesi gün monitörün yerinde olmadığını gören apart sakinleri durumu yönetici Mehmet Söylevci’ye bildirdi.

Bunun üzerine aparta gelen Söylevci kameranın kayıt cihazını başka bir monitöre bağlayarak apart sakinleri ile görüntüyü izledi.

Monitörü çalan şahsı önce tanımayan Söylevci, daha sonra hırsızlık anından sadece 20 dakika sonra gelen kuryeyi fark etti.

İki görüntüyü karşılaştıran Söylevci, hırsızlığı yapan şahıs ile yemek getiren kuryenin aynı kişi olduğunu görünce adeta şok yaşadı.

Söylevci görüntüyü daha detaylı incelediğinde ise ikinci bir şok yaşarken hırsızlık şüphelisinin tanıdıkları bir aile dostlarının oğlu olduğunu gördü.

“DAHA ÖNCE GELİP YERİ TESPİT ETMİŞ”

Yaşanan ilginç olay sonrası açıklamalarda bulunan Söylevci, görüntüleri izledikten sonra şahsı yakaladıklarını ifade ederek, “Geçen gün aparta geldiğimizde. Kayıt cihazının monitörünün çalındığını gördük. Bunu yapan arkadaş yemek için gelen bir kurye. Bayan arkadaşlar görmüş zaten alındığını. Onlar haber etti. Daha önce gelip yeri tespit etmiş. Bundan 1 hafta, 10 gün önce. 10 gün sonra da gelip kayıt cihazını alıp gidiyor. Yapan kişiyi kamera kayıtlarından izledik. Ondan sonra çalıştığı yeri tespit ettik. O şekilde gittik, bulduk” dedi.

“HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ YEMEK GETİRMİŞ”

Yemek siparişi veren apart sakinlerinden Selinay Keskin ise şunları söyledi:

“Köpeğimi dışarıya çıkartıyordum. Normalde biz bu kapağı sürekli açık bırakıyoruz. Çünkü gelene gidene daha rahat bakıp kim olduğunu görmek için daha sonra kapak açık değildi. Daha sonra ben de açtım, bir baktım yok. Hemen Söylevci’yi aradık, arkadaşımızla. Daha sonra da müdahale edildi. Yemek söylemek için çağırdık. Kendisi bir restoranda kuryeymiş. İkinci kez çağırdık işte. Birincisinde zaten çalmış. İkincisinde de hiçbir şey olmamış gibi yemek getirmiş.”

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER