Hırsızlıktan serbest kaldı, 15 dakika sonra motosiklet çaldı

Denizli'nin Sarayköy İlçesi’nde, hırsızlıktan yakalanan ve ifadesi alındıktan sonra Savcının talimatıyla serbest bırakılan Yaşar A. (30), karakoldan çıktıktan 15 dakika sonra yine hırsızlık yaptı. Park halindeki motosikleti çalan Yaşar A., yine serbest bırakıldı.

Hırsızlıktan serbest kaldı, 15 dakika sonra motosiklet çaldı

Sarayköy'de geçen pazartesi günü bir iş yerinden yalıtım malzemesi çalındı. Jandarma ekipleri, soruşturma kapsamında güvenlik kamera kayıtlarını inceledi.

Güvenlik kameralarında Yaşar A.'ya rastlandı. Hırsızlık yaptığı tespit edilen Yaşar A., Denizli'de yakalanarak gözaltına alındı.

Yaşar A., ifadesinin alınmasının ardından saat 23.00 sıralarında Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla serbest bırakıldı.

Sarayköy İlçesi’ndeki bir akaryakıt istasyonundan motosiklet çalındı. Jandarma ekipleri, güvenlik kamera kayıtlarını incelediğinde hırsızlığı jandarma karakolundan 15 dakika önce serbest kalan Yaşar A.'nın yaptığını tespit etti.

Yaşar A., sabah saatlerinde yeniden jandarma tarafından yakalandı.

Honaz İlçesi’nin Kocabaş Mahallesi'ndeki evinde gözaltına alınan Yaşar A., karakola götürüldü. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Yaşar A., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yaşar A.'nın 5 ay önce de başka bir ilde görev yapan Cumhuriyet Savcısı'nın babasına ait olan bir motosikleti çaldığı, ayrıca 15 ayrı hırsızlık suçundan da kaydığı bulunduğu belirlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER