İran’dan Denizli’ye midesinde uyuşturucu getiren kurye yakalandı

Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yapılan operasyonda; İran’dan Denizli’ye yutma yöntemiyle uyuşturucu taşıyan H.A. adlı kuryeyi yakalayarak gözaltına alındı. H.A.’nın midesinde bulunan uyuşturucu paketleri, uzman personel tarafından yapılan tıbbi müdahale ile çıkartıldı.

İran’dan Denizli’ye midesinde uyuşturucu getiren kurye yakalandı

Denizli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala kent genelindeki güvenlik tedbirlerini arttırdı. Özellikle il merkezinde vatandaşların yoğun olarak yer aldığı alanlarda ve Pamukkale Üniversitesi Bölgesi’nde uygulama ve kontrol faaliyetleri gerçekleştiren Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri, torbacılara göz açtırmıyor. Son olarak gerçekleştirdikleri başarılı operasyon ile İran’dan Denizli’ye yutma yöntemiyle eroin taşıyan H.A. adlı kurye ve ilimizde bağlantılı olduğu kişileri yakalayan ekipler, 250 gram eroin ele geçirdi. Şüphelinin midesinde bulunan yutma tekniği için özel ambalajlanmış eroin paketleri, sağlık kuruluşunda uzman personel tarafından tıbbi müdahale ile çıkartıldı.

ZEHİR TACİLERİ YAKALANDI

Karayollarındaki denetimlerini de artıran ekipler, yol üzerinde yaptıkları çalışmalarda, şüpheli araç ve şahısların kontrolünü sağlayarak uyuşturucu madde satışına çıkan zehir tacirlerini kıskıvrak yakaladı. Narkotim ekipleri tarafından çalışmada; satışa hazır vaziyette paketlenmiş 27 gram eroin, 3 gram metamfetamin, 6 gram esrar ele geçirildi. Öte yandan uyuşturucu madde ticaretinden sağlandığı ileri sürülen bir miktar paraya da el konuldu.

7 KİŞİ TUTUKLANDI, 9 KİŞİ’YE İŞLEM YAPILDI

Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçu kapsamında adli mercilere sevk edilen 7 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanırken, 9 kişi hakkında da kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak suçundan yasal işlem yapıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatice fenerci oğlu
Hatice fenerci oğlu - 5 ay Önce

Denizlimizde şu iranlıların ne işi var lütfen yetkililerimiz bi açıklama yapsın

SIRADAKİ HABER