İzmir Bayraklı’da siyanürlü şerbetten içen anne ve baba öldü, 3 kardeş tedavi altında

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, potasyum siyanürden zehirlenen Mehmet Kalkan (46) ile eşi Fatma Kalkan (39) yaşamını yitirdi, 3 oğulları tedaviye alındı. Ailenin kimya bölümü öğrencisi en büyük oğlu M.C.K.'nın (21) internetten sipariş ettiği potasyum siyanürü evde şerbetin içine karıştırıp anne ve babasına içirdiği, kardeşlerinin ise içmek istemedikleri, bu sırada üzerlerine dökülmesi nedeniyle etkilendikleri ileri sürüldü. M.C.K. ile iki kardeşinin hastanedeki tedavileri sürüyor.

İzmir Bayraklı’da siyanürlü şerbetten içen anne ve baba öldü, 3 kardeş tedavi altında

Olay, dün saat 22.30 sıralarında Soğukkuyu Mahallesi 6062/1 Sokak'ta bulunan apartmanda meydana geldi. İddiaya göre, internetten potasyum siyanür sipariş eden Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi M.C.K., bunu evdeki şerbetin içine karıştırdı.

Babası Mehmet Kalkan ile annesi Fatma Kalkan'a bu şerbetten içirdiği öne sürülen M.C.K., kardeşi E. C.'ye (10) de içirmek istedi.

Ancak kardeşi içmek istemeyince bardak devrildi ve üzerlerine döküldü.

Siyanürlü sıvının üzerlerine dökülmesiyle M.C.K., kardeşi E. C. ve en küçük kardeşleri M. T. (4) de etkilendi.

Haber verilmesi üzerine eve sağlık, polis, AFAD ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

5 kişilik aile ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.

Bu arada ekipler, apartmanı boşaltarak önlem aldı.

Siyanürden etkilenen baba Mehmet Kalkan kaldırıldığı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, anne Fatma Kalkan ise Ege Üniversitesi Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

Kalkan ailesinin 3 çocuğu ise Ege Üniversitesi Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Kardeşlerden E. C.'nin görme kaybı yaşadığı, M.C.K.'nın durumunun iyi olduğu en küçük kardeş M. T.'nin ise fazla etkilenmediği ve sağlığının iyi olduğu belirtildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü, tedavisinin tamamlanmasının ardından M.C.K.'nın gözaltına alınacağı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER