JASAT faili meçhul cinayeti aydınlattı

Denizli’de kendilerini kaymakamlık görevlisi olarak tanıtan şüpheliler, odun ve kömür yardımı bahanesi ile vatandaşları dolandırdı. Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) tarafından yakalanan şüphelilerden alınan kan ve DNA örnekleri, yıllar önce gerçekleşen faili meçhul olayları aydınlattı.

JASAT faili meçhul cinayeti aydınlattı

Pamukkale İlçesi’ne bağlı Yeniköy Mahallesi’nde tek başına yaşayan 75 yaşındaki Nurdane S.’nin evine içerisinde odun yüklü bir kamyonetle gelen 3 kişi, “Biz kaymakamlıktan geliyoruz. Size odun getirdik, yardım yapacağız” diyerek, yaşlı kadının güvenini kazandı. İddiaya göre; iki kişi yaşlı kadın ile konuşarak oyaladığı sırada, üçüncü kişi ise eve girerek Nurdane S.’nin birkaç gün önce bankadan çektiği 2 bin TL emekli maaşını aldı. Amaçlarına ulaşan zanlılar, odunu daha sonra getirip teslim etme bahanesiyle hızlıca bölgeden uzaklaştı. Durumu fark eden Nurdana S.’nin ihbarı üzerine harekete geçen Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT), 3 şüphelinin kimliklerini tespit etti. Olayı gerçekleştiren K.K. (19), S.K. (34), A.D.’nin (24) Uşak, Muğla ve Antalya illerinde de yardım bahanesiyle yaşlı vatandaşların evlerinden 35 bin TL nakit para çaldıkları tespit edildi. JASAT tarafından düzenlenen operasyonla yakalan 3 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

KAN VE DNA ÖRNEKLERİ CİNAYETİ AYDINLATTI

Olay sonrası K.K., S.K., A.D.’den alınan kan ve DNA örnekleri, Ankara Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı’na gönderilerek, analiz edildi. Yapılan incelemelerin ardından dolandırıcılık nedeniyle tutuklanan S.K.’nin DNA örnekleri 2 faili meçhul olayı aydınlattı. S.K.’nin 2014 yılında İzmir’de faili meçhul olan silahla yaralama olayında ve yine İzmir’de 2018 yılında meydana gelen faili meçhul cinayette kullanılan silah üzerindeki DNA ile eşleşti. JASAT tarafından yakalanan dolandırıcının DNA örnekleri 7 yıl önceki faili meçhul olayı aydınlattı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211