Maaşını alamayınca hem kepçeyi hem polis memurunu kaçırdı!

Denizli’de çalıştığı inşaat firmasından maaşını alamadığını iddia eden Sıddık K., fabrika önündeki iş makinesini kaçırdı. Sıddık K., kendisini durdurmak için kepçenin üzerine çıkan polis memurunu da kilometrelerce yanında götürdü.

Maaşını alamayınca hem kepçeyi hem polis memurunu kaçırdı!

Edinilen bilgilere göre; olay, Denizli-İzmir karayolu üzerinden Sarayköy İlçesi yakınlarından meydana geldi. İddialara göre; inşaat firmasından çalışan Sıddık K., maaşını almak için çalıştığı iş yerine gitti. Ancak iş yeri yetkilileri maaşının 2 Ağustos Cuma günü yatırılacağını söyledi.

Buna sinirlenen şahıs ise iş yeri bahçesindeki ‘kepçe’ diye tabir edilen iş makinesinin üzerine çıktı ve bir anda çalıştırarak, hızla iş yerinden uzaklaşmaya başladı. İş yeri yetkilileri ise durumu polise bildirerek yardım istedi. İhbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, Sıddık K.’yi ve kullandığı kepçeyi İzmir yolunda takibe alarak, bir kavşakta durdurmayı başardı.

Bu sırada polis memurlarından biri kepçenin üzerine çıkarak, şahsı etkisiz hale getirmeye çalıştı. Polis memuru Sıddık K.’yi sakinleştirmeyi başaramayınca; bu defa Sıddık K., trafiğin boş olmasından faydalanarak, kepçenin üzerine çıkan polis memurunu da kaçırdı. Kepçe ile birlikte kaçırılan polis memuru, Sıddık K.’yi hem eyleminden vazgeçmesi için ikna etmeye çalıştı. Polis memurunun bu çabası sonunda sonuç verdi.

ÖNCE GÖZALTINA ALINDI SONRA SERBEST BIRAKILDI

Sıddık K. kaçırdığı polis memuru ve kepçe ile birlikte yaklaşık 4 kilometre ilerledikten sonra 5 polis ekibi tarafından Merkezefendi İlçesi’ndeki 2. Küçük Sanayi Sitesi içerisinde durduruldu. Polis araçları da iş makinesinin önüne ve arkasına geçerek kepçenin hareket etmesini engelledi.

Olayın ardından onlarca polisi arkasına takan ve kepçe ile kilometrelerce kaçmayı başaran Sıddık K., daha sonra gözaltına alındı. Polis merkezine götürülen ve ifadesi alınan Sıddık K.’nin serbest bırakıldığı öğrenildi.

Öte yandan, kaçırılan kepçenin durdurulma anı ise çevredeki güvenlik kameralarına yansıdı. Olayı gören bir tanık yaptığı açıklamada; duruma çok şaşırdıklarını ve ilk defa böyle bir olayla karşılaştıklarını ifade etti.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma ise devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER